جزینی چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ را داوری می‌کند

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
 
 
دبیرخانه «چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» با پایان مهلت تحویل آثار، از آغاز کار داوری این جایزه ادبی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مهلت دو ماهه‌ «چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» به پایان رسید و مرحله اول داوری داستان‌های ارسالی به این جایزه ادبی آغاز شده و پیش‌بینی شده است که در دی ماه 1397 اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی این جایزه ادبی اعلام شود.

«چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» در سطح استان های شرق کشور، خراسان‌های شمالی، رضوی، جنوبی و سیستان و بلوچستان برگزار شده است. در این دوره 175 داستان‌نویس از 20 شهر از استان‌های شرق کشور شرکت کردند که به ترتیب مشهد، نیشابور، شیروان و سبزوار بیشترین مشارکت را در این دوره داشته‌اند.

طبق آمار ارائه شده از سوی دبیرخانه چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ، میانگین سنی شرکت‌کنندگان در این دوره 28 سال است. 55 درصد شرکت کنندگان را در این جایزه ادبی مردان تشکیل داده‌اند و 45 درصد زنان هستند.
برای رعایت عدالت در داوری های اولیه و نهایی و نیز رفع هر گونه شائبه‌ای، آثار به صورت کدبندی شده در اختیار داوران قرار گرفته است و تا هنگام داوری نهایی، هیچ کس از هویت نویسندگان آثار برتر، اطلاعی نخواهد داشت.

گفتنی است محمدجواد جزینی، نشاط داودی و مژگان مظفری داوری «چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» را بر عهده خواهند داشت.

داستان‌های رسیده در دو مرحله داوری می‌شوند و اسامی داستان‌های برگزیده راه یافته به مرحله دوم، پیش از داوری نهایی در وبلاگ انجمن داستان سیمرغ نیشابور به آدرس www.simurgh-dastan.blogfa.com  و کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام به آدرس @Simurgh_Dastan منتشر خواهد شد.

«چهارمین جایزه داستان کوتاه سیمرغ» به همت انجمن داستان سیمرغ نیشابور و با حمایت شرکت مجتمع فولاد خراسان برگزار می‌شود. بر اساس فراخوان، جایزه اهدایی به نفر اول، دو میلیون‌تومان و تندیس سیمرغ، نفر دوم، یک‌میلیون و پانصدهزار تومان و تندیس سیمرغ و نفر سوم، یک میلیون‌تومان و تندیس سیمرغ تعلق خواهد گرفت.
 
  
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268684