تندیس جشنواره رشد در دستان «خداحافظی در خیابان پاییز»

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
 
 
«خداحافظی در خیابان پاییز» سروده‌ مریم اسلامی ‌تندیس شانزدهمین جشنواره کتاب رشد را از آن خود کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) عصر روز ۱۲ آذر، شانزدهمین جشنواره کتاب رشد در حالی به کار خود پایان داد که ۱۶ عنوان کتاب به عنوان اثر برگزیده، تندیس این جشنواره را دریافت کردند. در این میان ۲۲ عنوان کتاب به عنوان نفر دوم، جایزه‌ی تقدیری را از آن خود کردند.

بر اساس خبر روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل کانون، «خداحافظی در خیابان پاییز» سروده‌ مریم اسلامی ‌تندیس این جشنواره را از آن خود کرد. این اثر در گروه شعر، خاطره و نثر ادبی ارزیابی شده بود. این کتاب که سال گذشته برگزیده‌ جشنواره‌ پروین اعتصامی‌ شده، مشتمل بر ۱۹ قطعه شعر برای نوجوانان است.

همچنین گروه داوری بخش نمایش، فیلم و سینما، عنوان تقدیری گروه، لوح سپاس و جایزه دوم جشنواره را به اثر «آماده‌سازی استوری‌برد»، ترجمه ناصر گل‌محمدی تقدیم کردند. در این بخش از اثر «دومی‌ها» تألیف مسلم قاسمی، از مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان نیز تقدیر شد.

مخاطبان کتاب «آماده‌سازی استوری‌برد» نیز با مطالعه این کتاب می‌توانند با موضوع‌هایی همچون «خلق اندیشه و شخصیت‌ها»، «تفاوت استوری بُردهای انیمیشن و سینمای زنده»، «آغاز طراحی شخصیت»، «صحنه‌پردازی مقدماتی» و «خلق سکانس‌های داستانی» آشنا شوند.

این در حالی است که اثر دیگر کانون با عنوان «خرگوش باهوش و دو قصّه نمایشی دیگر از کلیله‌ودمنه» نوشته‌ حسین فدایی‌حسین نیز پیش‌تر به عنوان نامزد این جایزه معرفی شده بود.

گفتنی است در شانزدهمین جشنواره کتاب رشد آثاری از ۶۰ ناشر به عنوان نامزد دریافت جایزه در بخش‌های مختلف معرفی شده بودند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268634