​قایم‌‌موشک بازی با کتاب

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱
 
 
کودکان و نوجوانان در این جلسه برنامه «کتابخورها» با کتاب‌هایی که خوانده‌اند قایم‌موشک بازی می‌کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) قایم‌موشک، قایم‌باشک، یا چشم‌گیرک، از بازی‌های مورد علاقه بچه‌هاست که در آن چند تن پنهان می‌شوند تا کسی پیدایشان کند. این بازی بیشتر در یک میدان باز انجام می‌شود و می‌تواند هر اندازه بازیکن داشته باشد. اما این بار کتاب‌ها به‌جای بچه‌ها پنهان می‌شوند و بچه‌های کتاب‌خوان آن‌ها را با پرسش‌ و پاسخ‌هایی که می‌پرسند، پیدا می‌کنند.
 
این بازی، موضوع این هفته برنامه «کتابخورها» است که مدتی است در راستای تشویق و علاقه‌مند کردن کودکان و نوجوانان به کتابخوانی به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
 
این برنامه پیش از این در قالب برنامه ‌«کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» از سال 1395 در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شد و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شد. در برنامه «کتابخورها» نیز مانند «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه‌ای که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.
 
اما در جلسه بعدی این برنامه که 12آذر 1397 برگزار می‌شود، کتاب خاصی برای مطالعه معرفی نمی‌شود و نویسنده‌ای به دیدار بچه‌ها نمی‌آید، کودکان و نوجوانان در این جلسه با بازی‌های مختلف، اطلاعاتی را که از خواندن کتاب‌های مختلف کسب کرده‌اند، می‌آزمایند همچنین کتاب‌هایی که خوانده‌اند و از آن لذت برده‌اند را به دوستانشان معرفی می‌کنند.
 
برنامه «کتابخورها» دوشنبه‌ (12آذر 1397) از ساعت 17 در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان شهید منفردنیاکی (اندیشه)، کتابخانه فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268569