​پیام تسلیت محسن جوادی به مناسبت درگذشت زرویی نصرآباد

زرویی در حوزه پژوهش ادبی تلاش‌های موثری داشت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۴
 
 
معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیام، درگذشت ابوالفضل زرویی نصرآباد را تسلیت گفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)  به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی درگذشت ابوالفضل زرویی‌نصرآباد؛ طنزپرداز معاصر، محسن جوادی این ضایعه را تسلیت گفت.
 
متن پیام تسلیت معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شرح است:
«خبر درگذشت جناب ابوالفضل زرویی نصرآباد برای اهالی و علاقه‌مندان ادبیات چنان تلخ است که همه را در بُهت فرو برده و سکوت را بر زبان و رکود را بر کلام جاری ساخته است.
او سال‌ها با نقد‌های خود با زبان طنز سعی در بیان ناراستی‌ها داشت و هیچ زمان و در هیچ دوره‌ای هم از راه خود منصرف نشد. یادداشت‌های طنز او در مطبوعات، اهتمام و راهبری‌اش در تولید و انتشار کتاب‌های حوزه طنز و نیز حضورش در عرصه  آموزش طنز‌نویسی از او چهره‌ای شناخته شده و دارای جایگاه و احترام در طنز معاصر ارائه کرده است. البته جفاست اگر خدمات مرحوم زرویی به ادبیات را فقط در حوزه طنز بررسی کنیم چرا‌که او در حوزه پژوهش ادبی و نیز ادبیات داستانی هم تلاش‌های موثری داشته است.
 
 اینجانب ضایعه درگذشت ایشان را به اصحاب فرهنگ به‌ویژه اهالی قلم و ادبیات و نیز به خانواده محترم زرویی نصرآباد تسلیت گفته و از درگاه پروردگار متعال برای آن مرحوم مغفرت و برای بازماندگان صبر مسئلت می‌کنم.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268495