بازدید رئیس مجلس و وزیرفرهنگ قطر از غرفه‌های ناشران ایرانی

 
تاریخ انتشار : جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۸
 
 
احمد بن عبدالله بن زید آل محمود رییس مجلس شورا و صلاح بن غانم العلی وزیر فرهنگ و ورزش قطر بعد از افتتاح نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه با استقبال رسمی محسن جوادی، معاون امورفرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از غرفه های ناشران ایرانی شرکت کننده در این نمایشگاه بازدید کردند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خیر مقدم به رییس مجلس و وزیر فرهنگ قطر، از حضور در این نمایشگاه ابراز خرسندی کرد. 

محسن جوادی به پاس حضور مقامات قطری در غرفه های ایران چند جلد کتاب شعر از شعرای پارسی زبان به رسم یادبود به آنان اهدا کرد.

رئیس مجلس شورا و وزیر فرهنگ قطر هم ضمن قدردانی از پذیرش دعوت دوحه از سوی ناشران ایرانی برای حضور در نمایشگاه امسال به حاضرین در غرفه های ایرانی خوش آمد گفتند.

محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان که به عنوان میهمان ویژه به این نمایشگاه دعوت شده است در ادامه با حضور در غرفه های مختلف از نزدیک روند چاپ و انتشار کتاب‌های ناشران کشورهای اسلامی را دنبال کرد.

بسیاری از شرکت کنندگان در نمایشگاه کتاب دوحه که سابقه حضور در نمایشگاه‌های سالیانه کتاب تهران و ارتباط با مقامات ایرانی فعال در حوزه نشر را داشتند استقبال گرمی از معاون وزیر فرهنگ ایران به عمل آوردند و از فعالیت‌های جمهوری اسلامی در زمینه نشر کتاب به ویژه در حوزه تفکر دینی تقدیر کردند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه از 29 نوامبر (8 آذر ) به مدت 10 روز در مرکز نمایشگاه‌های بین المللی این کشور برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و ورزش قطر که متولی برپایی این نمایشگاه است مجموعا 427 انتشاراتی از داخل و 30 کشور خارجی در نمایشگاه امسال حضور دارند. در این نمایشگاه علاوه بر رایزنی فرهنگی ایران در دوحه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشارات احسان، دار الثقافه و الفن الایرانی و انتشاراتی کانی مهر از ایران حضور دارند.

کتاب‌هایی که شرکت‌های انتشاراتی ایرانی در این نمایشگاه عرضه کرده‌اند عمدتا شامل موضوعاتی از قبیل فرهنگ و هنر ایرانی، ادبیات، گردشگری و ایران شناسی است.

در نمایشگاه امسال کتاب دوحه، فدراسیون روسیه به عنوان میهمان ویژه این نمایشگاه معرفی شده است.
رضا شهریور، رایزن فرهنگی ایران استقبال مردم فرهنگ دوست قطر از غرفه‌های ایران در نمایشگاه‌های سال‌های گذشته بویژه سال قبل را خوب ارزیابی کرد و گفت: مردم قطر در گذشته سفرهای تفریحی و درمانی خود را به ایران انجام می‌دانند به همین دلیل شناخت خوبی نسبت به کشورمان دارند و امید است با تدوام همکاری‌های فرهنگی دو کشور، زمینه‌های آشنایی جوانان این کشور همانند پدرانشان با تمدن ایران اسلامی فراهم شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268416