محمدرضا اصلانی در نشست نقدومعرفی کتاب «روزگار فرخ» مطرح کرد:

فرخ غفاری یک هنرمند و مدیر فرهنگی درجه یک و باهوش بود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰
 
 
نشست نقد و معرفی کتاب روزگار فرخ به همت نشر روزبهان در باغ کتاب تهران برگزار شد
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نشست نقد و معرفی کتاب روزگار فرخ با سخنرانی محمدرضا اصلانی، نوید پورمحمدرضا، محمدحسین میربابا، سعید نوری و با اجرای انوش دلاوری در سالن اجتماعات پردیس سینمایی باغ کتاب تهران برگزار شد.

محمدرضا اصلانی در این نشست به اهمیت چهره‌های مختلف خاندان غفاری در هنر و فرهنگ ایران پرداخت و از صنیع‌الملک نقاش و کمال‌الملک به عنوان مهم‌ترین اعضای این خاندان نام برد.

اصلانی در پایان فرخ غفاری را یک هنرمند و مدیر فرهنگی درجه یک و باهوش و درایت بی‌نظیر دانست و از او به عنوان اولین هنرمند و چهره‌ فرهنگی نام برد که به ایران و ایرانی چهره‌ای جهانی بخشید و باعث شد جهان هنر ایران را ببیند و به آن توجه کند.

                      

در ادامه نشست، نوید پورمحمدرضا منتقد و پژوهشگر با اشاره به اهمیت کتاب روزگار فرخ در اتصال تاریخی نسل جدید و آینده و شخصیت بزرگ فرخ غفاری گفت: متاسفانه ما چهره‌های عظیم فرهنگی‌مان را خیلی راحت فراموش می‌کنیم و از آن‌ها در زمان مناسب بهره نمی‌بریم و این باعث یک انقطاع تاریخی میان نسل‌های مختلف شده است.

محمدحسین میربابا دیگر سخنران این نشست ضمن تمجید از سعید نوری برای یادآوری فرخ غفاری به نسل امروز و آینده، یکی از نواقص کتاب را کم شدن حافظه‌ فرخ غفاری به دلیل کهولت سن و بیماری دانست و افزود: علاوه بر این پرسشگر در این گفت‌و‌گو می‌توانست با پرسش‌هایی دقیق‌تر و نگاهی فنی‌تر و تاریخ‌نگارانه‌تر، به نتایج بسیار بهتری برسد و پیوند میان نسل حاضر با فرخ غفاری را عمیق‌تر سازد.

شایان ذکر است، در طول این نشست فیلم‌های دیده‌نشده‌ای از گفت‌وگو با فرخ غفاری، زکریا هاشمی و آربی آوانسیان و بخش‌هایی از فیلم «جنوب شهر» که توسط ساواک سانسور شده بود به نمایش درآمد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268239