گزارش انجمن نویسندگان کانادا/ درآمد بازنشسته‌ها کمتر از جوان‌ترها

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
 
 
بر اساس گزارش انجمن نویسندگان کانادا معلوم شده است که متوسط درآمد نویسندگان کانادایی بالای 50 یا 60 سال نزدیک به 10هزار دلار در سال است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دیجیتال ریدر، تحقیقات میدانی و آمارهای منتشر شده در کشور کانادا نشان می‌دهد نویسندگان بازنشسته این کشور نسبت به نویسندگان جوان‌تر چندان درآمد بالایی ندارند. انجمن نویسندگان کانادا اخیراً در گزارشی درآمد نویسندگان این کشور را در اختیار خبرگزاری سی بی اس کانادا گذاشته بود.
 
بر اساس این گزارش معلوم شده است که متوسط درآمد نویسندگان کانادایی بالای 50 یا 60 سال نزدیک به 10هزار دلار در سال است. خبرگزاری سی بی اس با اعلام این گزارش نظرسنجی بین نویسندگان کانادایی برگزار کرد که 27درصد از نویسندگان گفتند که در طول سه سال گذشته درآمدشان کمتر از این رقم بوده است. 78درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند نسبت به یک دهه گذشته درآمد آنها کمتر شده است.
 
31درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی مذکور بیش از 70 سال سن دارند و اعلام می‌کنند که درآمدشان نسبت به نویسنده‌های جوان‌تر کمتر است. کارشناسان اعتقاد دارند درآمد نویسندگان جوان به خاطر مسائل غیر از استعداد نوشتن بالاتر از بازنشسته‌هاست.
 
در این گزارش آورده شده است که این روزها با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته و بازاریابی مدرن تنها استعداد نویسندگی عامل اصلی فروشی و درآمد نویسنده نیست بلکه عوامل دیگری مثل ارتباطات و دیگر مسائل مربوط به ناشران و مخاطب در میزان درآمد نویسندگان تاثیر دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268233