صبح امروز؛

آیین تجلیل از برترین‌ فعالان کتابداری و کتابخوانی برگزار شد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۲
 
 
همزمان با دومین روز از هفته کتاب و به مناسبت روز «روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار» برترین‌های حوزه کتابداری و کتابخوانی معرفی شدند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور آیین «روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار»(پنجشنبه ۲۴ آبان) با حضور علیرضا مختارپور؛ دبیر‌کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، معصومه ابتکار؛ معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور،‌ فاطمه ذوالقدر؛ نماینده مجلس شورای اسلامی،  نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب،‌ پروین داداندیش؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور اجتماعی،‌ سیدمحمود دعایی؛ سرپرست موسسه اطلاعات در تالار وحدت برگزار شد. ‌

در این مراسم از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تجلیل به عمل آمد.

خیرین برتر
کاظم قلچی؛ واقف و متولی بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی
عباس مصلی‌‌نژاد؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی‌نژاد
مجید قاسمی؛ مدیرعامل بانک پاسارگاد
محمد جواد محمدآبادی؛ خیر کتابخانه‌ساز
عبدالحمید هنری، خیر کتابخانه‌ساز
حسین قره چمنی، خیر کتابخانه‌ساز

انجمن برتر استان‌ها
استان مازندران؛ احمد حسین‌زادگان، سرپرست استانداری مازندران
استان چهارمحال‌و‌بختیاری، اقبال عباسی؛ استاندار محترم چهار محال‌و‌بختیاری
استان یزد، محمود زمانی‌قمی؛ استاندار استان یزد

کتابخوانان و اعضای نمونه کشور
گروه سنی خردسال – آرمینا جلیلیان از کتابخانه امیرپازواری استان مازندران
گروه سنی خردسال – زینب آشوبی از کتابخانه قائمیه استان فارس
گروه سنی کودک - یگانه رضوان‌نیا از کتابخانه آیت الله حاج سید حسین موسوی استان قزوین
گروه سنی کودک - حنانه کشتکارقاسمی از کتابخانه کامیاب آقایی استان قزوین
گروه سنی کودک – آمنه ماکوزه‌ای از  کتابخانه سلمان فارسی استان سمنان
گروه سنی نوجوان - سیده سبا حسینی از کتابخانه نیایش سعدآباد  استان گلستان
گروه سنی نوجوان - فاطمه علیزاده از کتابخانه رسول اکرم (ص) استان تهران
گروه سنی جوان – لیلا خزائی از کتابخانه ابن سینا استان البرز
گروه سنی جوان – هاجر ترابی از کتابخانه توحید سامن استان همدان
گروه سنی بزرگسالان- وریا صیدی کانی عینعلی از کتابخانه مستوره اردلان استان کردستان
گروه سنی بزرگسالان – سجاد محمد حسنی از کتابخانه شهید اول استان کرمان

شایسته تقدیر
امینه دریانورد، رئیس اداره شهرستان قشم استان هرمزگان
فعال حوزه ترویج کتابخوانی
انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس از شهرستان گلستان استان گلستان
انجمن فعال در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهرستان گنبد کاووس و حومه
مهردخت وزیرپور کشمیری و فریده عصّاره اعضای سابق هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی
مسئولین وکتابداران کتابخانه‌های (درجه ۲ و مرکزی)
رضیه دریاچه‌ای مسئول  کتابخانه دکتر محمد جوادی شهرستان یزد استان یزد
غلامرضا ابراهیمی مسئول کتابخانه امام علی (ع) شهرستان یزد استان یزد
زینب وفائی کتابدار کتابخانه مرکزی تبریز استان آذرباجان شرقی
در این بخش از
مهسا یغمایی کتابدار کتابخانه مرکزی تبریز استان آذربایجان شرقی
سارا ولدی خرم کتابدار کتابخانه مرکزی همدان استان همدان
به‌‌طور ویژه تقدیر به عمل آمد.

کتابداران برتر کتابخانه‌های نهادی (درجه۳ و ۴)
فاطمه بشاره صیفی از کتابخانه امام رضا(ع) شهرستان مهران استان ایلام
سمیه رجبی از کتابخانه ۲۲ بهمن شهرستان شاهرود استان سمنان
شرقی رقیه قاسمی وجنی کتابخانه شیخ شهاب‌الدین شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی
و تقدیر ویژه این بخش نیز به
نسیبه خالداری کتابدار کتابخانه شهید اول شهرستان کوهبنان استان کرمان
تقدیر ویژه از مسئولین  کتابخانه های (درجه ۸ و روستایی)
الهام فغانی،  مسئول کتابخانه شهدای باقریه شهرستان بیرجند استان خراسان جنوبی
پریسا کهنسال،  مسئول کتابخانه آیت ا... حاج سید حسین موسوی کلج شهرستان قزوین  استان قزوین
اختصاص داشت.

کتابدار برتر فعال حوزه کودک
زیبا عبدالملکی از کتابخانه شهید مدرس شهرستان قروه استان کردستان
معصومه خاکی‌زاده از  کتابخانه خاتم شهرستان شوش استان خوزستان
لیلا پورمحمدی از کتابخانه امام علی (ع) شهرستان خاتم استان یزد
شایسته‌گان تقدیر این بخش نیز به پاس حضور فعال هر سه نفر در مناطق زلزله‌زده شهرستان سرپل ذهاب و اجرای برنامه‌های فرهنگی قصه‌گویی، کتابخوانی، برگزاری مسابقات برای کودکان منطقه آسیب دیده
 معصومه اکبری از کتابخانه رسالت  شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه
هما باپیرزاده از  کتابخانه علامه امینی شهرستان سرپل ذهاب استان کرمانشاه
شکوفه میرانی از کتابخانه پیامبر اعظم (ص) شهرستان دالاهو استان کرمانشاه
معرفی شدند.

عاطفه زارعی،  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان
نیز به پاس فعالیت شایسته و دارا بودن بیشترین تعداد نفرات برتر در ببست‌و‌ششمین دوره گرامی داشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار معرفی شد.
استان‌های برتر در حوزه انجمن‌ها :
آرزو ولی‌پور؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مازنداران
فرهاد خلیلی‌مقدم؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان چهارمحال و بختیاری
رقیه دوست فاطمی‌ها؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد

بیشترین رشد در تعداد انجمن‌ها :
جواد حسین‌زاده مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان
معصومه حسنی خوانسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه

مسئولین کتابخانه‌های نهادی (درجه ۳و ۴)
آمنه پورجمال از کتابخانه امام‌ رضا(ع) شهرستان مهران استان ایلام
مرضیه یگانه از کتابخانه پیروزی  شهرستان تهران استان تهران
و تقدیر ویژه این بخش نیز به
مهدیه حاجی زاده کتابخانه شهید اول شهرستان کوهبنان استان کرمان
مسئولین  و کتابداران کتابخانه‌های (درجه ۵)
ثریا یوسفی مسئول  کتابخانه علامه طباطبایی شهرستان تاکستان استان قزوین
فاطمه صالحی مسئول کتابخانه کریمه اهل بیت (ع) شهرستان مبارکه استان اصفهان
فاطمه ایمانی مسئول کتابخانه شهید رجایی شهرستان اسد آباد استان همدان
افتخار مومنی کتابدار کتابخانه شریعتی شهرستان آبدانان استان ایلام
 
و تقدیر ویژه از :
مرضیه قربانی زاده بافقی مسئول کتابخانه محمد مفیدی بافقی شهرستان بافق استان یزد
حمیده غلامعلی پور کتابدار کتابخانه محمد مفیدی بافقی شهرستان بافق استان یزد
افسانه مظفری کتابدار کتابخانه کوثر نور شهرستان نی ریز استان فارس (کتابدار برتر خلاق کشوری )
مسئولین کتابخانه‌های (درجه ۶)
سید‌صدرالله حسینی؛ مسئول کتابخانه مرتضی مطهری شهرستان نورآباد استان فارس
هاجر بیگی؛ مسئول کتابخانه فجر صالح آباد شهرستان بهار استان همدان
مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های (درجه ۷)
حسین قاسمی؛ مسئول  کتابخانه قائمیه اشکنان شهرستان لامرد استان فارس (کتابدار برتر خلاق کشوری)
زهره شیروی؛ مسئول  کتابخانه علامه میرداماد شهرستان خمینی شهر استان اصفهان
خاتون زبردست؛ کتابدار کتابخانه علامه مجلسی شهرستان رابر استان کرمان
شیرین قلیخان؛ کتابدار کتابخانه شهدای گمنام شهرستان پردیس استان تهران

و تقدیر ویژه از :
مریم خودکار مسئول کتابخانه امیرالمومنین(ع) مود شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی
راضیه جهانشاهی جواران مسئول علامه مجلسی شهرستان رابر استان کرمان
زهرا رجایی کتابدار علامه میرداماد شهرستان خمینی شهر استان اصفهان (کتابدار برتر خلاق کشوری )
اختصاص داشت.

کتابدار برتر خلاق
اعظم اکبرزاده، کتابخانه باقرالعلوم (ع) شهرستان نکا استان مازندران
ظریفه قاسم‌پور، کتابخانه خاتم الانبیاء نسیم شهر شهرستان بهارستان استان تهران
فهرست‌نویس برتر
فاطمه حیدری از استان خراسان رضوی

پیشکسوتان برتر
عبدالمحمد سعادتی از استان همدان
طاهره رجبی از استان قزوین
بازنشستگان یک سال گذشته
حسین‌رضا محبی از استان البرز
علی کاظمی‌آب از استان تهران
حسین مهدوی‌گل میشه از استان آذربایجان شرقی
سلیمه بوچانی از استان اصفهان
 
خدمتگزار برتر
حسین صادقیاناز استان مازندران
میر‌احمد‌ موسوی از استان آذربایجان غربی
ناصر بهرام‌زاده از استان البرز
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267666