ارسال ۳۹۳ اثر به مسابقه «كارتون و كاريكاتور كتاب»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
 
 
دبیر مسابقه «کارتون و کاریکاتور کتاب» گفت: در اولین دوره برگزاری ۱۸۴ کارتونیست از سراسر ایران با ارسال ۳۹۳ اثر در این مسابقه شرکت کرده‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بر اساس اعلام روابط عمومي موسسه خانه كتاب به نقل از ستاد خبري بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران هادي حيدري، درباره برگزاري مسابقه «كارتون و كاريكاتور» گفت: بهار امسال پيشنهاد برگزاري چنين برنامه اي توسط مديرعامل فعلي خانه كتاب ارايه شد.
 
وي ادامه داد: دغدغه ما از ابتدا اين بود كه برنامه‌اي براي ارسال آثار كارتون و كاريكاتور با موضوع كتاب داشته باشيم. ابتدا انتظار استقبال فراوان از اين مسابقه را نداشتيم ولي حجم ارسالي آثار از شهرها و استان‌ها بسيار بالا بود.
 
هادي حيدری با اشاره به تعداد شركت‌كنندگان گفت: در اولين دوره برگزاري اين مسابقه ۱۸۴ كارتونيست از سراسر ايران با ارسال ۳۹۳ اثر در اين جشنواره حضور پيدا كردند كه اكثر شركت كنندگان از استان‌هاي سيستان و بلوچستان، خراسان شمالي، خراسانرضوي، اصفهان، آذربايجان شرقي، تهران، فارس اراك، كرمانشاه و مركزي بودند.
 
وي درباره ميانگين سني شركت‌كنندگان نيز گفت: در اين مسابقه شركت‌كنندگانی از ۱۳ تا ۶۶ سال حضور دارند و نكته مهم‌ برابري تعداد زنان و مردان شركت‌كننده است كه هركدام با ۹۲ اثر در مسابقه حضور داشتند.
 
هادي حيدري ادامه داد: داوران اين مسابقه كامبيز درم‌بخش و محمدرضا دوست محمدي هستند كه آثار فرستاده شده را داوري كردند. از ميان ۱۸۴ هنرمند تنها ۳۸ هنرمند به مرحله دوم راه پيدا كردند و بعد از بررسي، آثار سه هنرمند در رتبه‌هاي اول دوم و سوم قرار گرفت و سه هنرمند نيز شايسته تقدير شدند.
 
دبير مسابقه «كارتون و كاريكاتور كتاب» با اشاره به مشاركت فرهنگسراي ارسباران در برگزاري مراسم اختتاميه گفت: اختتاميه اين مسابقه ۲۶ آبان از ساعت ۱۵ الي ۱۷ در سالن آمفي تئاتر فرهنگسراي ارسباران برگزار خواهد شد. همچنين آثار برگزيده در قالب يك كتاب با كيفيت از آثار منتخب جشنواره با همكاري خانه كتاب منتشر و در مراسم اختتاميه رونمايي خواهد شد. پس از مراسم اختتاميه نيز آثار برگزيده در گالري ارسباران به مدت يك هفته به نمايش گذاشته مي‌شود.
 
وي با اشاره به ديگر برنامه‌هاي اين مسابقه گفت: از ديگر برنامه‌هاي ما تجليل و نكوداشت جواد عليزاده؛‌ هنرمند كارتونيست، صاحب امتياز، مدير مسئول و سردبير برنامه طنز و كاريكاتور است. همچنين در حال رايزني براي استفاده از اين كاريكاتورها جهت نمايش در مكان‌هاي ديگر يا چاپ تقويم هستيم كه اميدواريم از اين طريق بتوانيم به پويايي مسابقه كمك كنيم.
 
بيست و ششمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار «حال خوش خواندن» از تاريخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشاركت بيش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267502