خوانش رمان «خواهران غریب» در رادیو تهران

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶
 
 
رمان «خواهران غریب» اثر پرآوازه اریش کستنر، نویسنده آلمانی تا پنجشنبه ۲۴ آبان در برنامه کتاب شب رادیو تهران بازخوانی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان «خواهران غریب» را علی پاک‌بین به فارسی برگردانده و انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آن را منتشر کرده است.

بر اساس این رمان، نمایش‌ها، فیلم‌ها و انیمیشن‌های گوناگونی در کشورهای مختلف ساخته شده و در ایران نیز فیلم سینمایی «خواهران غریب» با بازی زنده یاد خسرو شکیبایی، از این اثر اقتباس شده است.

اریش کستنر در سال ۱۸۹۹ میلادی در آلمان به دنیا آمد و در سال ۱۹۷۶ در گذشت. او مبارزه با فاشیسم را سرلوحه کار خود قرار داده بود. فاشیست‌ها اغلب آثار او را سوزاندند و او مجبور شد تا مدت‌ها با نام مستعار ، فعالیت ادبی کند.

رمان «خواهران غریب»، سرگذشت دو خواهر است که یکی از آنها نزد پدر و دیگری نزد مادرش زندگی می‌کند. این دو، در یک دوره کوتاه مدت تعطیلات تابستانی که به مدرسه‌ای ییلاقی رفته‌اند، همدیگر را باز می‌یابند و با نقشه‌ای هوشمندانه، باعث آشتی پدر و مادرشان می‌شوند.

تنظیم رادیویی این اثر را محمدباقر رضایی انجام داده، محمود احمدی، تهیه‌کننده، محسن فراهانی، صدابردار و راوی آن ساحل کریمی است.

برنامه کتاب شب در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران به سردبیری باقر رضایی تولید و از ساعت 23 و 30 دقیقه پخش می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267407