سه‌گانه نعیمه اسلاملو رونمایی می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
 
 
مراسم رونمایی و نقد و بررسی سه عنوان کتاب «جادوگران برهنه»، «سفیران آمریکایی» و «پیشوایان هرزه» تالیف نعیمه اسلاملو در حوزه هنری برگزار می‌شود.
 
به  گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مراسم رونمایی و نقد و بررسی سه عنوان کتاب «جادوگران برهنه»، «سفیران آمریکایی» و «پیشوایان هرزه» تالیف نعیمه اسلاملو، یک‌شنبه ۲۰ آبان‌ماه در سالن سلمان هراتی حوزه هنری برگزار می‌شود.
 
مجموعه سه‌گانه نعیمه اسلاملو که با موضوع عفاف و حجاب و الگوهای غربی تالیف شده است، طی مراسمی به همت حوزه هنری استان تهران رونمایی و نقد و بررسی می‌شود.

جلد اول این مجموعه با نام «جادوگران برهنه» (با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای کودکان دختر) به چاپ رسید و پس از آن، جلد دوم با نام «سفیران آمریکایی» (با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای کودکان پسر) و جلد سوم با نام «پیشوایان هرزه» (با محوریت بررسی شخصیت‌های الگوساز برای نوجوانان) به بازار کتاب آمد.

نعیمه اسلاملو، محقق و پژوهشگر حوزه حجاب و خانواده، می‌گوید: به هر نسبتی که از احکام شرعی اسلام فاصله گرفتیم، در حوزه عفاف و حجاب و مدیریت روابط جنسی بیشتر ضربه دیدیم. ما این‌ها را جلوی چشم‌مان می‌بینیم. اکنون شاهد انواع و اقسام انحرافات جنسی هستیم. مسائل بی‌بندوباری جنسی گریبانگیر مردم جهان شده و دختران و پسران زیادی قربانی می‌شوند.

در جوامعی که پایبند به اخلاق و معنویات هستند، آرامش و امنیت بیشتر است، کرامت زن بالاتر است و خانواده شکل بهتری دارد. اما در جوامعی که از احکام شرعی و ارزش‌های اخلاقی درباره روابط بین زن و مرد فاصله گرفتند، وضعیت نابسامانی را شاهدیم. آمار خیانت، تجاوز، طلاق، افزایش فرزندان نامشروع، کودک‌آزاری و اقسام انحرافات جنسی در این جوامع بیشتر است.

وی همچنین می‌افزاید: مهم‌ترین موضع دشمن در مورد عفاف و حجاب اشاره به همین موضوعات است. دشمنان به این نتیجه رسیدند هیچ‌گاه یک ارزش دینی را مستقیم هدف قرار ندهند بلکه آن را باید تقلیل دهند و یا درون آن انحراف ایجاد کنند. به عنوان نمونه وقتی خداوند در قرآن از عفاف و حجاب دختران شعیب صحبت می‌کند، آن را نفی نمی‌کنند، اما می‌گویند حجاب هرکس به خودش مربوط است، پوشش هرکسی مربوط به خودش است و نباید در آن اجباری صورت گیرد. 

آنها امروز می‌گویند تو مسلمان هستی؟ باش. می‌خواهی باحجاب باشی؟ باش. تو حجاب را دوست داشته باش اما به من اجازه بده من این‌گونه در جامعه بیایم. اکنون کمپین‌هایی که با عناوین مختلفی مثل چهارشنبه‌های سفید، «نه به حجاب اجباری»،«آزادی‌های یواشکی»، «دختران خیابان انقلاب» و ... شکل گرفته‌اند، مطمئناً فکری پشت این ایده است و شاهدیم رسانه‌های بیگانه مانند سایر فتنه‌های اجتماعی بر آن دامن می‌زنند. همان‌طور که اشاره کردم به این نتیجه رسیدند که نمی‌توانند جلوی یک ارزش را از اصل بگیرند و مردم فریب نمی‌خورند، در مورد مسئله حجاب نیز اینگونه است. دشمن نمی‌تواند عفت و حجاب را انکار کند؛ زیرا در تمام ادیان به آن اشاره شده است، اما انجام آن یا عدم آن را بر عهده مردم می‌گذارد.

این مراسم ساعت 10 صبح در حوزه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267373