کتاب خاطرات سفیر بازخوانی می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۲
 
 
به همت «باشگاه کتاب یادگار دوست»، کتاب خاطرات سفیر(نیلوفهر شادمهری) با حضور نویسنده کتاب در مدرسه دخترانه عصمت محله تهرانسر معرفی و بازخوانی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه 21، به همت «باشگاه کتاب یادگار دوست»، کتاب خاطرات سفیر (نوشته دکتر نیلوفهر شادمهری) با حضور نویسنده کتاب در مدرسه دخترانه عصمت محله تهرانسر معرفی و بازخوانی می‌شود.

کتاب «خاطرات سفیر» به روایت نیلوفر شادمهری با نگارشی ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند.

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس»

خاطرات منتشر شده در این کتاب، ابتدا در وبلاگی به نام «سفیر ایران» توسط نویسنده نوشته شده و سپس به مرور بر آن خاطرات افزوده شده است.

ایشان در این کتاب، حدود سی خاطره را به رشته تحریر درآورده و توضیح نیز داده  که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات وی است و ابراز امیدواری کرده بتوانند فصل‌های بعدی این کتاب را نیز بنویسند.

رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند: «کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم‌هایتان بخوانند.»

این برنامه روز دوشنبه 21 آبان ماه، از ساعت 10 تا 12 در سالن اجتماعات مدرسه دخترانه عصمت(محله تهرانسر) برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با کتابخانه مسجدالنبی(ص) به شماره تلفن 44526462 تماس بگیرند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267368