بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه ابوفاضل لامرد فارس

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۷
 
 
سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه برنامه‌های خود در سفر به شهرستان لامرد از کتابخانه ابوفاضل بازدید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی پس از حضور در مراسم اختتامیه سیزدهمین سوگواره کشوری تعزیه شهرستان لامرد در استان فارس از کتابخانه مجموعه فرهنگی ابوفاضل این شهرستان بازدید کرد.

این کتابخانه به صورت مشارکتی در سال ١٣٧٩ از سوی مرحوم حجت‌الاسلام سید حمزه فرزانه تاسیس شده است.

کتابخانه ابوفاضل دارای  ٢٠ هزار جلد کتاب شامل کتب کمک درسی، تاریخی مذهبی، سیاسی، فرهنگی و غیره و دارای دو قرائت‌خانه مجزا برای خواهران و برادران است. با توجه به مدیریت خیرین بر این کتابخانه عضویت در این کتابخانه رایگان است.

همچنین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لامرد در این بازدید گزارش در خصوص جلسات صورت گرفته در حوزه کتاب و اقدامات ارزنده در حوزه ترویج مطالعه ارائه کرد.

از جمله مواردی که جواد صادقی، اعلام کرد، معرفی روستای دوستدار کتاب در بخش‌های شهرستان، برگزاری جشنواره‌های مطالعه و ترویج کتاب با همکاری اداره کتابخانه‌ها، برگزاری نمایشگاه کتاب، ارتباط موثر و پویا با نهاد کتابخانه‌ها و تشکیل جلسات منظم انجمن، تعامل با شهرداری و شورای شهر در حوزه فرهنگی، تعداد بالای نویسندگان بومی و رونمایی از آثار، احداث کتابخانه الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی و ... بود.

صادقی در این دیدار تاکید کرد: بالاترین میزان کتابخانه‌های عمومی شهرستان پس از شیراز در استان فارس متعلق به شهرستان لامرد است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267322