​حضور 30 نفر از نویسندگان انجمن داستان‌نویسان در روز کتابگردی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
 
 
دبیر انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران از حضور نویسندگان این انجمن در مراسم روز کتابگردی و دیدار با اهالی کتاب در هفته کتاب خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از  ستاد خبری بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ضحی کاظمی با اشاره به برنامه‌های این انجمن در هفته کتاب گفت: تعداد 30 نفر از نویسندگان انجمن اول آذرماه همزمان با روز کتابگردی در «بوفه کتاب مکتب تهران» گرد هم می‌آیند و از آن‌جا به کتابفروشی‌های دلخواه و مدنظر خود در مرکز شهر و محل زندگی خود می‌روند تا با اهالی کتابخوان دیدار صمیمانه‌ای داشته باشند.

وی ادامه داد: نویسندگان با حضور خود در این کتابفروشی‌ها علاوه بر تشویق و ترغیب مخاطبان به مقوله کتاب، با علاقه‌مندان و مخاطبان آثارشان تبادل نظر کنند و حرکتی مثبت به جهت کتابخوانی داشته باشند.

دبیر انجمن صنفی داستان‌نویسان تهران عنوان کرد: در سال‌های گذشته به‌صورت پراکنده و خودجوش این اقدام را انجام دادیم و نتایج مثبتی دریافت کردیم.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم امسال این حرکت را به‌صورت متمرکز و گسترده‌تر ادامه دهیم. برنامه کتابگردی نویسندگان و دیدار با مخاطبان آثار خود، حرکتی مستقل و مردمی است. نویسندگان با حضور در کتابفروشی‌ها و تعامل صمیمانه با مخاطب، آن‌ها را به کتابخوانی تشویق می‌کنند.

پنجمین دوره آیین کتابگردی با هدف توجه به کتابفروشی‌ها همزمان با بیست و ششمین دوره هفته کتاب روز پنجشنبه (‌یکم آذرماه) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار می‌شود. در آئین «کتابگردی» چهره‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای، مسئولان و متولیان تشکل‌های صنفی حوزه نشر و ناشران و کتابفروشان با حضور در کتاب‏فروشی‌‏هاى سراسر کشور و خرید کتاب، به گفت و گو و با مردم و خریداران کتاب می‌پردازند.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267123