​مدیر فرهنگسرای گلستان مطرح کرد؛

دومین دوره جشنواره «پرچم» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۶
 
 
ناصر امین‌زاده، از برگزاری دومین دوره جشنواره پرچم خبر داد و گفت: همزمان با چهل سالگی انقلاب اسلامی، جشنواره پرچم با محوریت استکبار ستیزی در 6 بخش اصلی نقاشی کودک و نوجوان، شعر، عکس و پوستر برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 8 و فرهنگسرای گلستان، ناصر امین‌زاده، مدیر فرهنگی هنری منطقه 8 و رئیس فرهنگسرای گلستان، از آغاز فعالیت دومین دوره جشنواره پرچم همزمان با روز 13 آبان خبر داد.

امین‌زاده ضمن اشاره به محورهای اصلی این جشنواره و اهمیت آن گفت: پرچم به عنوان نماد هویت ملی و استقلال کشور، تاثیر به‌سزایی در همبستگی ملت و مقاومت و پایداری آن در برابر دشمنان دارد. به همین‌ منظور، دومین دوره جشنواره پرچم با محوریت استکبارستیزی و مقاومت از سوی این مدیریت، برگزار خواهد شد. در این جشنواره ضمن توجه به مهم‌ترین نشان ملی کشور، جایگاه پرچم در عرصه‌های گوناگون و کارکردهای آن به عنوان یک نماد مفهومی در حیات اجتماعی و تقویت هویت ملی و فرهنگی مورد توجه قرار می‌گیرد. 3 رنگ پرچم مقدس کشورمان نماد استقلال، خون شهدا، آزادگی و استکبارستیزی است که همگی از شعارهای اساسی مردم ایران اسلامی در جریان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.

این مقام مسئول دعوت به شرکت در این جشنواره را دعوت عمومی به مقاومت و همبستگی وحدت ملی در برابر دشمنان دانست و گفت: در ایامی که جنگ نرم فرهنگی توسط دشمن علیه جوانان کشور به راه انداخته شده است و قصد آنان ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی است، جوانان و نوجوانان هنرمند را به شرکت در این جشنواره دعوت می‌کنیم تا بتوانیم گامی موثر برای مقاومت ملی شکل بدهیم. در چهلمین سال پیروزی انقلاب، بار دیگر قصد داریم تا فریاد عدالت‌خواهی خود را بر سر سران استکبار بلند کنیم و ثابت کنیم که لحظه‌ای از آرمان‌های انقلاب عقب نخواهیم نشست و به هیچ عنوان مرعوب نقشه‌های شوم دشمنان اسلام و انقلاب نخواهیم شد. ملت آزاده ایران با به اهتزار درآوردن پرچم 3 رنگ جمهوری اسلامی ایران همچنان به استکبارستیزی خود ادامه می‌دهند.  

او در ادامه بخش‌های مختلف این جشنواره را برشمرد و گفت: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با وفاداری به خون شهدا و در سایه ولایت رهبر فرزانه انقلاب، جشنواره پرچم در 6 بخش عکس، پوستر، نقاشی، شعر، فیلم کوتاه و مستند آغاز می‌شود. باید توجه داشت که عکس به عنوان یکی از مهم‌ترین قالب‌ها برای به تصویر کشیدن مقاومت ملی، در این جشنواره حضور خواهد داشت. هم‌چنین شعر نیز با استفاده از مفاهیم والای خود برای نمایش استکبارستیزی، وحدت و استقلال، دیگر بخش دومین دوره این جشنواره خواهد بود. علاوه بر این، پوستر نیز به دلیل قابلیت ویژه‌ای که در انتقال پیام دارد، به‌ عنوان یکی از بخش‌های این جشنواره در نظر گرفته شد. هم‌چنین به این دلیل که معتقدیم تبیین و تعریف جایگاه پرچم باید از سنین کودکی آغاز شود، ‌نقاشی کودک و نوجوان نیز به عنوان دیگر بخش این جشنواره در نظر گرفته شده است. فیلم کوتاه و مستند نیز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین قالب‌ها برای نمایش استکبارستیزی برای این جشنواره در نظر گرفته شده است.

مدیر فرهنگسرای گلستان به روند اجرایی این جشنواره اشاره کرد و گفت: همزمان با روز 13 آبان که نماد استکبارستیزی قشر جوان و نوجوان است، برگزاری این جشنواره اعلام و سایر اطلاعات از جمله فراخوان، شورای سیاستگذاری، دبیران جشنواره، فرآیند داوری و ... منتشر خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند آثار هنری خود را در 6 بخش، نقاشی کودک و نوجوان، عکس، پوستر و شعر به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

لازم به ذکر است که نخستین دوره جشنواره پرچم، در 4 بخش شعر، نقاشی، پوستر و عکس برگزار شد که با استقبال بسیار خوب نوجوانان و جوانان همراه شد و برگزیدگان این جشنواره در رده‌های سنی مختلف مورد تقدیر قرار گرفتند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267096