همزمان با هفته کتاب اتفاق می‌افتد؛

اجرای طرح اهدای كتاب‌ به كتابخانه‌ها دراستان زنجان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۵
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به برنامه‌های متعدد این استان در هفته کتاب گفت: مهم‌ترین برنامه‌ استان جمع‌آوری کتاب‌های خوانده شده مردم برای اهدا به کتابخانه‌هاست.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، فاطمه كرباسی درباره برنامه‌های این استان در هفته كتاب گفت: مهم‌ترین برنامه استان زنجان در بیست و ششمین هفته كتاب اجرای طرح جمع‌آوری كتاب‌ها برای اهدا به كتابخانه‌هاست. بر اساس این طرح همزمان با نخستین روز هفته كتاب (روز ۲۴ آبان‌ماه) كتاب‌های خوانده شده مردم استان و شهرستان‌ها جمع‌آوری خواهند شد و در اختیار كتابخانه‌های استان  قرار می‌گیرند.
 
وی ادامه داد: این اقدام فرصتی است تا افرادی كه كتاب‌های خود را نیاز ندارند در دسترس دیگران قرار دهند و در ترویج كتابخوانی كمك كنند.
 
كرباسی با اشاره به دیگر برنامه‌های استان عنوان كرد: برگزاری نمایشگاه كتاب از ۲۴ آبان به مدت ۱۰ روز، رونمایی از كتاب‌های جدید ناشران استانی در ۲۷ آبان،‌ تجلیل از كتاب‌فروشان شهرستان‌های استان،‌ برگزاری نشست‌های كتابخوانی و معرفی كتاب،‌ تجهیز كتابخانه‌های مدارس استان زنجان، تجلیل از خادمان نشر كتاب و... از دیگر برنامه‌های ما برای بیست و ششمین دوره هفته كتاب در استان زنجان است.
 
وی درخصوص تاثیرگذاری این برنامه‌ها در ترویج فرهنگ كتاب و كتابخوانی بر مردم استان زنجان اظهار كرد: برگزاری این هفته‌ها و نمایشگاه‌های كتاب یك تذكر عمومی به خواندن كتاب است و تمامی برنامه‌ها نیز در راستای این هدف شكل می‌گیرد. شیوه برنامه‌ریزی‌ها برای دست‌اندركاران هفته كتاب باید به گونه‌ای باشد كه كتاب جایگاه مثبتی پیدا كرده و بتواند مردم را در جهت خواندن ترغیب كند.
 
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان درباره تاثیرگذاری شعار این دوره از هفته كتاب «حال خوش خواندن» خاطرنشان كرد: شعار امسال یك حس مثبت و تاثیرگذاری را در اهالی كتاب به وجود می‌آورد كه شبكه‌های مجازی حس در دست گرفتن كتاب كاغذی را تداعی نمی‌كند و باز این كتاب است كه حال خوشی را به روح انسان می‌بخشد.
 
بیست و ششمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه با مشاركت بیش از ۵۰ نهاد و سازمان در سراسر كشور برگزار می‌شود. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267070