​در حاشیه حضور ایران در نمایشگاه صربستان صورت گرفت

تفاهم‌نامه همکاری با بزرگ‌ترین ناشر دولتی صربستان

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۹
 
 
در حاشیه حضور جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب صربستان، تفاهم‌نامه همکاری مشترک ایران با بزرگ‌ترین ناشر دولتی صربستان امضا شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) و به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، این تفاهم‌نامه با حضور مهدی شیرازی؛ رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در صربستان، حسین‌علی سبزه؛ نماینده موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و پتار آربوتینا؛ مدیر بخش انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک به امضا رسید.

در این تفاهم‌نامه درخصوص همکاری و تبادل اطلاعات بین ناشران دو کشور با رعایت ضوابط حقوقی و بین‌المللی و همچنین تقویت همکاری‌های دوجانبه برای تبادل آثار صربی و فارسی تأکید شد. بر اساس توافق صورت گرفته میان دو طرف، مقرر شد ده اثر ایرانی در قالب طرح گرنت ترجمه و موردحمایت قرار گیرد.

مدیر بخش انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک در این جلسه ضمن اشاره به غنی بودن فرهنگ ایرانی گفت: هدف از این تفاهم‌نامه گسترش روابط فرهنگی و به‌ویژه معرفی فرهنگ و نشر ایرانی در صربستان است. وی افزود: علاقه صرب‌ها به فرهنگ ایرانی و شرقی نسبت به ادبیات غربی بالا است.

وی به ترجمه مستقیم از زبان فارسی به زبان صربی اشاره و افزود: بهترین ترجمه، ترجمه مستقیم آثار فارسی به زبان صربی است و اظهار امیدواری کرد که در قالب این تفاهم‌نامه بتوانیم بهترین آثار ادبی ایرانی را به زبان صربی ترجمه کنیم.

شایان‌ذکر است انتشارات اسلوژبنی گلاسنیک به‌عنوان بزرگ‌ترین انتشارات دولتی صربستان است و در شصت و سومین نمایشگاه کتاب بلگراد به‌عنوان ناشر برتر انتخاب شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266879