انتشار فراخوان جشنواره کتاب کودک و نوجوان در پایتخت کتاب ایران

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰
 
 
نخستین جشنواره کتاب کودک و نوجوان کاشان از 22 تا 25 آذرماه در کاشان پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی رویداد‌های ترویج کتاب‌خوانی  نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان  در دو بخش داوری آثار منتشره ترجمه و تالیفی با موضوع آب و مسابقه تالیف و تدوین کتاب  برگزار خواهد شد.

براساس فراخوان این رویداد،  در بخش  انتخاب و معرفی کتاب برتر کودک و نوجوان  کتاب‌های داستانی و غیر داستانی منتشر شده در   این گروه سنی از سال 1390 با موضوع آب مورد بررسی و داوری قرار خواهد گرفت و سه اثر به‌عنوان برگزیده معرفی می‌شود. 

علاقه‌مندان تا پایان آبان‌ماه برای شرکت در این جشنواره فرصت دارند و سه نسخه از آثار‌شان را باید به دبیرخانه جشنواره  ارسال کنند. نشانی دبیرخانه در شهر کاشان، خیابان امیرکبیر، هتل نگارستان  قرار دارد.

همچنین علاقه‌مندان برای کسب اطلاع بیش‌تر می‌توانند با شماره تلفن 03155347015 تماس بگیرند.
 
همچنین براساس فراخوان، برپایی مسابقه و کارگاه تولید  کتاب تصویری «صدای پای آب»، از دیگر برنامه‌های نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان  است.

هدف  از  این مسابقه حمایت از نویسندگان و تصویرگران جوان و ایجاد فرصت برای نشر آثار‌شان عنوان شده است. محورهای مسابقه به این شرح  است.

1-   اب و محیط زیست؛ فرهنگ درست استفاده از آب، آینده بدون آب.
2-    آب و فرهنگ مردم؛ باورها، آیین‌‌ها، پیشه‌ها و مهارت‌های بومی بومی (جشن آب‌پاشان، قالی‌شویان مشهد اردهال، میراب و مُقنی، قنات، اب‌انبار، آسیاب و... )
در توضیح نحو شرکت در این مسابقه عنوان شده است که نویسندگان و تصویرگران برای شرکت در مسابقه و کارگاه باید آثارشان را تا پایان آبان‌ماه به نشانی الکترونیک kashan.children@gmail.com   ارسال کنند.

آثار نویسندگان حداکثر هزار کلمه باشد و تصویرگران حداقل یک تصویر همراه توضیح ایده و داستان آن را باید ارائه کنند. بر اساس این فراخوان از میان شرکت کنندگان در مسابقه ده نفر (پنج نویسنده و پنج تصویرگر) برای حضور در کارگاه‌ کتاب تصویری برگزیده می‌شوند. دبیرخانه جشنواره علاوه بر انتشار کتاب‌های تولید شده و پرداخت حق‌التالیف، جوایزی را به پدید آورندگان اهداء خواهد کرد.

فرم شرکت در نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان  دربرگیرنده اطلاعات نام اثر، متقاضی شرکت در بخش، نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، سال تولد، آدرس، شماره تماس ثابت و همراه و سوابق کاری  است.
 
کاشان چهارمین پایتخت کتاب ایران است و تا اسفندماه نیز  عنوان پایتختی کتاب را در اختیار دارد و در فاصله زمستان سال 1396 تا زمستان سال جاری برنامه‌ها  و ایده‌های کتابخوانی را پی می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266872