رونمایی از تصحیح جدید حدیقه‌الحقیقه در چهل‌ودومین نشست از درسگفتارهایی درباره سنایی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۰
 
 
چهل‌ودومین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سنایی در روزهای چهارشنبه ۲۵مهر به تحلیل و بررسی «جایگاه استاد محمدتقی مدرس‌رضوی در تصحیح و تفسیر آثار سنایی» و رونمایی از تصحیح جدید حدیقه‌الحقیقه اختصاص دارد.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خبر روابط عمومی شهر کتاب آمده است: بی‌تردید مهم‌ترین گام برای هرگونه تحلیل و استنتاج از اثر کلاسیک ادبی در مرتبه‌ اول، ارائه‌ متنی منقح و مستند از آن اثر است. بدون دستیابی به اصل گفته‌ها یا متنی نزدیک به اصل، هرگونه برداشت و تحلیل و تفسیر، قدم نهادن در جاده‌ای مه‌آلود و لغزان است که نمی‌توان مطمئن بود ره به کجا خواهد برد.

در تصحیح و معرفی آثار سنایی، استاد مرحوم مدرس رضوی بیش و پیش از همه تلاش کرد و با تحمل رنج‌های طاقت‌سوز آثاری نسبتا مستند و منقح از آن‌ها ارائه داد که کماکان مورد استناد اهل تحقیق و علاقه‌مندان آثار سنایی است.

چهل‌ودومین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ سنایی در روزهای چهارشنبه ۲۵مهر، ساعت ۱۶:۳۰ به تحلیل و بررسی «جایگاه استاد محمدتقی مدرس‌رضوی در تصحیح و تفسیر آثار سنایی» و رونمایی از تصحیح جدید حدیقه‌الحقیقه به همت محمدجعفر یاحقی و سیدمهدی زرقانی اختصاص دارد که با حضور محمد روشن، محمدجعفر یاحقی، مهدی محبتی و سیدمهدی زرقانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266305