نمایشگاه کتاب استانی با کیفیت ضربه‌ای به کتابفروشان نمی‌زند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
 
 
کتابفروش گرگانی معتقد است وقتی نمایشگاهی با حضور ناشران خوب و ارائه کتاب‌های مناسب برپا می‌شود ضربه‌ای به کتابفروشان وارد نمی‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران ( ایبنا) و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان «پوریا میدانی» مدیر کتابفروشی خانه کتاب گرگان در حاشیه برپایی دوازدهمین نمایشگاه کتاب گلستان، گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب نمایشگاه کتاب با کیفیت ضربه‌ای به کتاب فروشان نمی‌زند.

وی درباره اهمیت تاکید بر کیفیت نمایشگاه‌های استانی گفت: من به عنوان فردی که هشت سال است در یک کتاب فروشی فعالیت می‌کنم معتقدم وقتی نمایشگاهی با حضور ناشران خوب و ارائه کتاب‌های مناسب برپا می‌شود ضربه‌ای به کتابفروشان وارد نمی‌شود.

میدانی ادامه داد: این نمایشگاه‌های با کیفیت می‌توانند مردم را جذب فرهنگ کتاب و کتاب خوانی کرده و منجر به سوق دادن مردم به سوی کتابفروشی‌ها در طول سال شود.

این کتاب فروش گرگانی، خاطر نشان کرد: برخی ناشران به خاطر سود پایین نمایشگاه‌های استانی کتاب در این رویداد شرکت نمی‌کنند و همین موضوع موجب شده امروز با پدیده‌ای به نام قاچاق کتاب مواجه شویم و بعضا با کتبی روبرو می‌شویم که شابک دارند منتهی اصل نیستند.

وی در پایان با اشاره به برخی طرح‌های فصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: این طرح‌ها کمک بسیار خوبی هم به ناشران و هم به کتابفروشان است و استقبال خوبی نیز از آن ها شده است و معتقدم اگر هزینه‌های اضافی در جای درست به کار رود شاهد تغییرات خوبی در عرصه کتاب و کتاب‌خوانی خواهیم بود
دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان از ۱۸ تا ۲۳ مهر ماه در دو نوبت صبح و عصر پذیرای کتاب دوستان گلستانی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 266298