​فراخوان هفدهمین جشنواره كتاب و رسانه منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸
 
 
هفدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه برای شرکت در بخش‌های «رسانه‌های نوشتاری»، «رسانه‌های دیداری و شنیداری»، «عکس» و «تولید محتوا در صفحه‌های تخصصی شبکه‌های مجازی» فراخوان داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از ستاد خبری بیست‌وششمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران، هفدهمین جشنواره كتاب و رسانه با هدف افزایش توجه به كاركردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب‌خوانی در هفته كتاب برگزار می‌شود. این جشنواره طبق روال هر ساله تلاش می‌کند با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و كتاب، آثار رسانه‌ای انتشار یافته در زمینه كتاب و نشر بررسی کند.
 
در این دوره از جشنواره کتاب و رسانه، علاوه بر بخش عکس که سال گذشته به بخش‌های جشنواره افزوده شد، دو مبحث آثار طنز و مطالب منتشر شده در فضای مجازی نیز به رقابت و داوری‌های این دوره اضافه شده است. در این دوره، همچنین نخستین‌بار، همه مراحل ارائه آثار و نیز داوری‌ها به شکل مکانیزه دیجیتال انجام خواهد شد و نیازی به ارسال فیزیکی آثار نیست.
 
براساس فراخوان اعلام شده ازسوی دبیرخانه هفدهمین جشنواره کتاب و رسانه، جشنواره امسال در بخش ‌«رسانه‌های نوشتاری» (مطبوعات کاغذی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری رسمی) شامل خبر، گزارش، گفت‌وگو، طنز و یادداشت، نقد و مقاله (مطبوعاتی و تخصصی)، بخش «رسانه‌های دیداری و شنیداری» (تلویزیون و رادیو)شامل خبر، گزارش، گفت‌وگو، میزگرد، داستانی - نمایشی (کتاب صوتی)، طنز و برنامه‌های تركیبی، بخش «عكس» شامل تک‌عكس و گزارش تصویری و بخش «تولید محتوا در صفحه‌های تخصصی شبکه‌های مجازی» شامل معرفی کتاب، یادداشت و نقد،  گفت‌وگو، گزارش و خبر، برگزار می‌شود.
 
آثاری كه در فاصله اول مهر 1396 تا پایان شهریور 1397 در رسانه‌ها منتشر شده‌اند، در این دوره از جشنواره می‌توانند شرکت کنند. آثار باید در یكی از رسانه‌های دارای مجوز در تهران یا شهرستان یا در یکی از صفحه‌های تخصصی و دارای هویت مشخص شبکه‌های مجازی منتشر شده ‌باشند. هر فرد با حداکثر 9 اثر در بخش‌های مختلف جشنواره به دلخواه خود می‌تواند شرکت کند. در بخش رسانه‌های دیداری و شنیداری، ارائه تصویر گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش كه به امضای مدیر گروه یا مدیر پخش شبكه رسیده باشد، الزامی است. بدیهی است، هر اثر در این بخش به‌نام فردی ثبت می‌شود که نام او به‌عنوان نماینده گروه تولیدکننده، در گواهی صادر شده قید می‌شود.
 
متقاضیان شركت در جشنواره تا پایان وقت اداری 27 مهرماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره کتاب و رسانه به نشانی اینترنتی resaneh.ketab.ir آثار خود را در قالب‌های اعلام شده برای هر بخش، ارائه و با تکمیل فرم مربوط، در جشنواره شرکت کنند.
 
آیین پایانی هفدهمین دوره جشنواره كتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان همزمان با بیست‌و‌ششمین دوره هفته كتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان 1397 برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای كسب اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پست الكترونیک به نشانی resaneh@ketab.ir و شماره های 66966212و 66414871 با دبیرخانه جشنواره کتاب و رسانه تماس بگیرند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265927