​مدیرعامل صندوق اعتباری هنر خبر داد:

سرفصل جدید خدمات حمایتی صندوق اعتباری هنر

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
 
 
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه خدمات رفاهی به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه در آینده نزدیک خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید‌حسین سید‌زاده؛ مدیرعامل صندوق اعتباری هنر به‌ دنبال برنامه صندوق اعتباری هنر برای اعزام هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران آسیب‌دیده از زلزله سال گذشته غرب کشور به مشهد مقدس گفت: صندوق اعتباری هنر به‌عنوان مهم‌ترین نهاد حمایتی از جامعه فرهنگی و هنری کشور در نظر دارد در کنار خدمات حمایتی خود سرفصل جدیدی را به امور رفاهی اختصاص دهد.

سید زاده افزود: در سال گذشته نیز به منظور ايجاد زمينه‌ برای رفاه حال اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه و استفاده بهینه از ظرفیت‌های مراکز اقامتی و پذیرایی ارزان برای اعضاء صندوق با شرکت ملی سفر کارت تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد که خوشبختانه با استقبال خوب اعضاء صندوق روبه رو شد.

ایشان با اشاره به اعزام 52 نفر از هنرمندان مناطق زلزله‌زده سرپل ذهاب به مشهد مقدس افزود: بعد از زلزله مهیب آبان ماه سال گذشته و مشکلات عدیده هموطنان آسیب‌دیده از زلزله، طی دو سفر به این منطقه از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات اهالی فرهنگ، هنر ور سانه قرار گرفتیم و بر این اساس تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سرپل ذهاب در دستور کار قرار گرفت. 160 نفر تاکنون از خدمات بیمه تامین اجتماعی و 330 نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران آسیب‌دیده از زلزله و افراد تحت تکفلشان به‌طوررایگان از بیمه درمان تکمیلی برخوردار شدند.

سیدزاده در ادامه افزود: با توجه به تألمات روحی و روانی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه سرپل ذهاب کاروان زیارتی متشکل از 90 نفر از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران آسیب‌دیده از زلزله  و خانواده آن‌ها  به مدت 6 روز به مشهد مقدس اعزام شدند.

ایشان در پایان افزود: با تدوین برنامه‌ها و سیاست‌های جدید امیدواریم در کنار گسترش کیفی و کمی خدمات حمایتی خود با ارائه خدمات رفاهی موجباب آرامش و نشاط فعالان فرهنگی و هنری کشور خصوصاً در نقاط کم برخوردار را فراهم آوریم.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 265873