بر اساس داستانی از کلیله و دمنه؛

نمایش «ماهیخوار» به مراکز کانون قم می‌رود

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
 
 
نمایش «ماهیخوار» به نویسندگی و کارگردانی نیلوفر رفیعی از روز 9 مرداد در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان قم اجرا می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از  این نمایش 20 دقیقه‌ای بر اساس طرح «کتاب، تئاتر» و اقتباسی از داستان خرچنگ و مرغ ماهیخوار کلیله و دمنه در مرکز تئاتر کانون تولید شده است.

«کتاب، تئاتر» عنوان طرحی است که در آن آثار اقتباسی از کتاب‌های منتشر شده از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تولید می‌شود.

بر اساس خبر اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، عادل بزدوده به عنوان مشاور هنری و سارا رفیعی به عنوان طراح عروسک با این نمایش سایه‌ای همکاری دارند.

ساخت عروسک و عروسک گردانی نمایش «ماهیخوار» را نیلوفر رفیعی بر عهده دارد.

داستان این نمایش در برکه‌ای اتفاق می‌افتد که یک خرچنگ و تعدادی ماهی با صلح، صفا و آرامش در آن‌جا زندگی می‌کنند، اما از قضای بد، روزی با ورود یک ماهیخوار آرامش آن‌ها به هم می‌ریزد و زندگی‌شان دستخوش تلاطم می‌شود. ماهیخوار تصمیم می‌گیرد آنجا اطراق کند و غذای خود را از ماهی‌های برکه فراهم کند.

این نمایش که قرار است تا روز پنج‌شنبه 11 مرداد در مراکز کانون قم اجرا شود؛ به سفارش اداره کل امور سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263802