مدیرعامل به‌نشر در آستانه روز ادبیات کودک و نوجوان خبر داد

انتشار دو هزار عنوان کتاب پروانه با شمارگان هفت میلیون نسخه

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴
 
 
مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی در آستانه 18 تیرماه، روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، از انتشار دو هزار و 34 عنوان کتاب برای کودکان و نوجوانان در قالب‌ کتاب‌های پروانه از سوی این انتشارات خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان این‌که نوشتن برای کودکان کار ساده‌ای نیست، بر لزوم آشنایی نویسندگان ادبیات کودک و نوجوان با زبان این قشر از مخاطبان تأکید کرد و گفت: ساده‌نویسی و درست‌نویسی یکی از ویژگی‌های مهم کتاب‎های گروه کودک و نوجوان به‌نشر با عنوان «کتاب‎های پروانه» است.

وی افزود: انتشار کتاب‌های پروانه نتیجه تلاش‌های مجموعه به‌نشر بوده که منجر به چاپ بیش از دو هزار و 34 عنوان کتاب با شمارگان هفت میلیون و 253 هزار و 500 نسخه شده است. از این تعداد 912 عنوان کتاب با  شمارگان سه میلیون و 250 هزار و 500 نسخه،  چاپ نخست بوده است.

مدیرعامل به‌نشر ادامه داد: گروه کودک و نوجوان به‌نشر آثاری با مضامین و موضوعات مختلف و گسترده و متناسب با گروه‎های سنی کودک و نوجوان به چاپ رسانده است.

سعیدی اظهار کرد: استفاده از مشاوران و پژوهشگران برجسته در زمینه روان‎شناسی کودک، استادان فلسفه، تعلم و تربیت و نیز داوری محتوای اثر توسط نویسندگان شناخته شده از ویژگی‌های کتاب‌های پروانه به‌نشر است. تأکید بر جنبه‎های هنری آثار، تصویرگری‎های مناسب، ژرفابخشی به باورهای دینی و ... از دغدغه‎های اصلی به‎نشر برای تولید و چاپ کتاب‌های پروانه است.

وی گفت: مجموعه‌های «قصه ما مثل شد»، «همیشه قصه‌ای هست»، «لاله‎های نوجوان»، «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی»، «ترانه‌های نیایش»، «کی بود کی بود؟» و «قصه‌های قشنگ ایرانی» بخشی از کتاب‌های پروانه به‌نشر است.

18 تیرماه سالروز درگذشت «مهدی آذریزدی»، نویسنده کودک و نوجوان است. «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی»(برای بچه‌ها)، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی(برای بزرگسالان) ازجمله آثار این نویسنده فقید کودک و نوجوان است. آذریزدی در مجموع بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته، که از لحاظ بیشترین شمارگان کتاب‌ها در تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران، در رتبه نخست قرار دارد.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262975