دیدار سید عباس صالحی با محمدعلی موحد در روز قلم

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۸
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با روز قلم به دیدار محمدعلی موحد؛ مولف و مترجم حوزه‌های تاریخ معاصر، حقوق و ادبیات رفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی، ظهر امروز (چهاردهم تیرماه) همزمان با روز قلم، به منظور دیدار و تبریک این روز به منزل محمدعلی موحد؛ مولف، مترجم، شاعر و مصحح پیشکسوت رفت.

در این دیدار محمدعلی موحد ضمن بیان خاطراتی از دوره‌های مختلف، چگونگی تالیف چند عنوان از آثار خود را روایت کرد.

وی همچنین با اشاره به عدم انتشار بعضی از آثار و انتشار بدون اجازه تعدادی دیگر از آثار خود درباره حقوق اهل قلم، گفت: اگرچه راه‌اندازی دفتر مشاوره حقوقی اهل قلم‌ کار خوب و مفیدی به‌نظر می‌رسد، اما ضروری است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مرکزی را به منظور صیانت از حقوق اهل قلم دایر کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در همین راستا با اشاره به روند فعالیت‌های صورت گرفته برای لایحه حمایت از مالکیت معنوی، بیان کرد:  این لایحه بیشتر از یک سال است که از طرف دولت به مجلس ارائه شده و تعدادی از نمایندگان محترم هم پیگیر آن هستند که انشالله به نتیجه می‌رسد.

صالحی همچنین افزود: پیگیر این هستیم که حل اختلاف و دعاوی مربوط به اهالی فرهنگ و هنر در فضا و مجموعه‌ای اختصاصی انجام شود.

سید عباس صالحی به مناسبت‌های گوناگون به دیدار اساتید و پیشکسوتان فرهنگ و هنر می‌رود. در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با محمدعلی موحد، نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب، سید عباس صالحی را همراهی کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262913