شب «داریوش شایگان» و «معماری اصفهان» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
 
 
شب «داریوش شایگان و معماری اصفهان» جمعه (8 تیر1397) در اصفهان برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) شب داریوش شایگان و معماری اصفهان با سخنرانی محمدرضا حائری، علی دهباشی و نمایش فیلم مستند، جمعه (8 تیر1397) در اصفهان برگزار می‌شود.
 
نخستین شب از شب‌های بخارا در اصفهان  8خردادماه با عنوان «شب خیام و فیتزجرالد» با سخنرانی مسعود آلگونه از دانشگاه اصفهان با عنوان «فلسفه وجودی و دور منطقی» آغاز و با سخنرانی علی دهباشی از مجله بخارا و قرائت وی از آراء و عقاید عبدالحسین زرین‌کوب و داریوش شایگان ادامه یافت. در پایان نیز اهدای اثری در قالب کارت یادبود از «واژه-نقاش» ‌های افروز هوشنگ با پیام «خیام ارابه بر شهاب بسته، از شب گذشته و در صحرای سحر خیمه‌ برپا کرده است»، به کار خود پایان داد.
 
محمدرضاحائری، معمار، شهرساز و فارغ التحصیل دانشگاه ملی ایران است. در حال حاضر به عنوان مسئول کارگاه معماری معاصر ایران و سردبیر مجله اندیشه ایرانشهر مشغول به کار است. در پنج سال گذشته نتیجه فعالیت‌های او و همکارانش به ثبت قنات‌های کاشان به عنوان میراث جهانی کشاورزی در سازمان خوار و بار جهانی FAO در سال ۲۰۱۴ و کسب جایزه برای معاصرسازی بادگیرهای قشم در مسابقه بین‌المللی What Design Can Do در سال ۲۰۱۷ است. در دو دهه گذشته کوشش‌های حرفه‌ای حائری در برقراری ارتباط سالم و سازنده بین سرمایه‌های اجتماعی، فرهنگی و توسعه اقتصادی متمرکز است.
 
 

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این برنامه ساعت 17 جمعه (8تیرماه 1397) به اصفهان، سیتی سنتر، طبقه سوم، دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262660