با حضور وزرای فرهنگ ایران و جمهوری آذربایجان؛

نمایشگاه فرهنگی و هنری ایران در باکو آغاز به کار کرد

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۶
 
 
نمایشگاه فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران در باکو با حضور وزرای فرهنگ ایران و جمهوری آذربایجان آغاز به کار کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایشگاه فرهنگی و هنری جمهوری اسلامی ایران در باکو شامگاه چهارشنبه (6 تیرماه 1397) با حضور وزرای فرهنگ ایران و جمهوری آذربایجان آغاز به کار کرد.

سیدعباس صالحی در آیین آغاز به کار نمایشگاه فرهنگی و هنری ایران در باکو، گفت: هفته‌های فرهنگی میان کشورها با هدف آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ یکدیگر برگزار می‌شود ولی هفته فرهنگی حاضر علاوه بر این نشانه همدلی مردم دو کشور است.
 
وی افزود: مردم ایران و جمهوری آذربایجان در طول هزاران سال در شادی و غم‌ها با یکدیگر سهیم بوده‌اند و از دین، مذهب، تاریخ، سنن و آداب مشترک برخوردار بوده و هستند.
 
ابوالفضل قارایف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان نیز در این آیین گفت: میان مسئولان دولت و مردم دو کشور رابطه برادرانه خوبی برقرار است و همکاری‌های فرهنگی در تعمیق این روابط نقش مهمی را ایفا می‌کند.
 
وی برگزاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در شهرهای باکو و گنجه جمهوری آذربایجان و نیز برپایی این نمایشگاه فرهنگی و هنری را هدیه‌ای بزرگ به محافل فرهنگی و هنری آذربایجان عنوان کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262658