آیین بزرگداشت حجت‌الاسلام احمدی در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

28 خرداد 1397 ساعت 11:05

آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد احمد احمدی، عضو فقید شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت امناء این پژوهشگاه دوشنبه ۲۸ خردادماه به همت پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری نهادهای علمی و فرهنگی کشور برگزار می‌شود.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، 
 آیین بزرگداشت علمی و معرفتی استاد احمد احمدی ۲۸ خرداد ماه ساعت 14 با سخنرانی آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، دکتر غلامعلی حداد عادل، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دکتر غلامرضا اعوانی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه، دکتر نجفقلی حبیبی، دکتر وحید احمدی و دیگر اساتید حوزه و دانشگاه در محل تالار علامه جعفری(ره) پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار خواهد شد.
 
حجت‌الاسلام احمد احمدی در سال ۱۳۱۲ (۱۹۳۳ میلادی) در روستای کهکدان ملایر به دنیا آمد. او پس از فراگرفتن دروس مقدماتی به حوزه علمیه بروجرد رفت و به مدت ۵ سال دروس دینی را تا اواخر سطح ۲ فراگرفت. سپس به حوزه علمیه قم رفت و دروس تفسیر و فلسفه اسلامی را در سطوح عالی (اسفار و شفا) نزد علامه طباطبائی، درس فقه و اصول را نزد کسانی همچون امام خمینی (ره)، سیدحسین طباطبایی بروجردی، آیات عظام سلطانی، مشکینی، محقق داماد و نجفی مرعشی فرا گرفت و همزمان دکترای فلسفه غرب را از دانشگاه تهران اخذ کرد. احمدی از سال ۱۳۵۲ عضو هیأت علمی دانشگاه تهران بود و فلسفه اسلامی و فلسفه غرب و فلسفه تطبیقی را در مقطع دکتری تدریس کرده‌ است.
 


آیین بزرگداشت علمی و معرفتی حجت الاسلام و المسلمین استاد احمد احمدی عضو فقید شورای عالی انقلاب فرهنگی و هیأت امناء این پژوهشگاه در تالار علامه جعفری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به نشانی تهران، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، خیابان پژوهشگاه ۲، شماره ۲ برگزار خواهد شد.
 
حضور علاقه‌مندان در این بزرگداشت بلامانع است.


کد مطلب: 262254

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/262254/آیین-بزرگداشت-حجت-الاسلام-احمدی-پژوهشگاه-فرهنگ-اندیشه-اسلامی

ایبنا
  http://www.ibna.ir