​انتشار فراخوان دومین دوره جایزه منطقه‌ای كتاب سال ویژه هند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
 
 
فراخوان ارسال آثار به دومین دوره جایزه منطقه‌ای کتاب سال ویژه هند منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) دبیرخانه جایزه جهانی كتاب سال جمهوری اسلامی ایران به شناسایی و انتخاب آثار برتر در قالب تالیف، ترجمه و تصحیح انتقادی متون فارسی از میان آثاری كه برای اولین بار طی ۵ سال گذشته میلادی(۲۰۱۷-۲۰۱۲) در هند چاپ شده است، اقدام می‌كند.

براساس این فراخوان، علاقه‌مندان می توانند آثار خود را در حوزه مطالعات ایرانی (كلیات، زبان و زبان شناسی ایرانی، مردم شناسی، تاریخ و تمدن ایران باستان، تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران پس از اسلام، تاریخ علم در ایران، شعر و ادب فارسی، هنر و معماری ایرانی، تصحیح انتقادی متون كلاسیك فارسی، ترجمه آثار اندیشمندان  ایرانی و مطالعات فرهنگی مربوط به ایران امروز و سایر موضوعات مرتبط با مطالعات و تحقیقات فارسی و ایرانی  به دبیرخانه این جایزه ارسال كنند.

كتاب‌هایی در این دوره از جایزه مورد داوری قرار می‌گیرند كه از انسجام ساختاری، محتوایی و ابتكار و خلاقیت در ارائه یافته های علمی و پژوهشی مرتبط با موضوع برخوردار باشند و محتوای كتاب دارای اثرگذاری فرهنگی و از روش علمی و معیارهای پژوهشی با استفاده از منابع معتبر و مستند بهره گیری كرده باشد.

همچنین، در كتب ترجمه شده از فارسی به زبان های دیگر معیارهای اساسی ترجمه رعایت و به گزینی در تصحیح متون كلاسیك فارسی و رعایت روش علمی و آداب و قواعد فنی تصحیح انتقادی همراه با تعلیقات و حواشی در كتب تصحیح شده رعایت شود.

از نظر تناسب حجم كتاب با محتوا، فصل بندی دقیق و علمی موضوعات، رعایت هماهنگی فصول و یكدستی مطالب، تنظیم فهارس ضروری، ویراستگی فنی و محتوایی، بهره مندی از ظرایف و دقایق هنر كتاب آرایی و نداشتن اغلاط چاپی از كیفیت مطلوب برخوردار باشد.
براساس این فراخوان، از ناشران، پدید آورندگان و صاحبنظران دعوت می‌شود یك نسخه از كتاب مورد نظر خود را برای  شركت در این دوره از جایزه منطقه‌ای كتاب سال، تا ۳۰ ماه می ۲۰۱۸  به یكی از نشانی‌های ذیل ارسال كنند یا برای كسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۹۸۲۱۸۸۸۶۱۳۲۰ ، ۵-۹۸۲۱۸۸۸۳۷۷۷۴ ،۹-۸۸۸۴۰۸۱۸ ۹۸۲۱
۹۸۲۱۸۸۸۳۷۷۷۶(فكس)و (هند) ۹۱۹۸۹۹۰۵۸۹۹۰تماس بگیرند.
 
ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، ابتدای خیابان فجر، ساختمان شماره۷، طبقه پنجم، دبیرخانه جایزه جهانی كتاب سال جمهوری اسلامی ایران.
 
ایران، تهران، میدان هفتم تیر، خیابان شهید مفتح جنوبی، رو به روی ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان اردلان، پلاك ۲۵،
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261997