آیت‌الله جوادی آملی بر پیکر آیت‌الله احمدی نماز می‌خواند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
 
 
نماز میت بر پیکر آیت‌الله احمد احمدی، امروز در حرم حضرت معصومه (ع) و توسط آیت‌الله جوادی‌آملی اقامه می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی «سمت»، در ادامه مراسم تشییع پیکر آیت‌الله احمد احمدی که در تهران در حال برگزاری است، امروز نماز میت بر پیکر آیت‌الله احمد احمدی، در حرم حضرت معصومه (ع) و توسط آیت‌الله جوادی‌آملی اقامه می‌شود.
 
حجت‌الاسلام و المسلمين سيدهاشم حسينی ‌بوشهری، معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه و امام جمعه موقت قم در این آئین به روضه‌خوانی و قرائت دعای توسل خواهد پرداخت.
 
آیت‌الله احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس سازمان «سمت» در ساعات پایانی روز جمعه (18 خردادماه) در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران و به دلیل عارضه قلبی جان به جان‌آفرین تسلیم کرد.
 
دکتر احمدی از سال ۱۳۶۰ به‌عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت داشت. او بنیان‌گذار سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) بود و حدود ۳۳ سال مدیریت این سازمان را برعهده داشت. وی همچنین از مؤسسان دانشگاه تربیت مدرس و در هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم تهران بود. از جمله آثار او می‌توان به کتاب‌های «بن‌لایه‌های شناخت»، «مختارات من نصوص الفلسفه الاسلامیه»، «نقد تفکر فلسفی غرب»، «تأملات در فلسفه اولی» (ترجمه) و «تأسیس مابعدالطبیعه اخلاق» (ترجمه) اشاره کرد.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261981