همدان در تولید علم و فرهنگسازی جزو استان‌های پیشرو است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۷
 
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: همدان در تولید علم و فرهنگسازی جزو استان‌های پیشرو است
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، فاضل عبادی در مراسم اردیبهشت مفاخر و نکوداشت دکتر حسین معصومی همدانی اظهار کرد: با افتخار در چهارمین دوره اردیبهشت مفاخر -که ابتکار فرهنگی دولت تدبیر و امید در همدان است- میزبان نکوداشت استاد دکتر حسین معصومی همدانی هستیم.

وی ادامه داد: استان همدان به عنوان پایتخت  تاریخ و تمدن ایران‌زمین از هر جهت درخشندگی دارد و مفاخر و بزرگان و علمای آن به استان ویژگی خاصی بخشیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه در همین راستا نامگذاری سالانه فرهنگی در دستور کار قرار گرفت، افزود: سال ۹۴ به عنوان سال میرسیدعلی همدانی، سال ۹۵ سال سیدجمال‌الدین اسدآبادی و سال ۹۶ به عنوان سال باباطاهر همدانی نامگذاری شده و امسال مزین به سال عین‌القضات همدانی شده است.

وی به هدف برگزاری این نکوداشت‌ها اشاره کرد و گفت: تحرک‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و هنری، تقویت و تحکیم هویت ملی و اسلامی، الگوسازی برای جوانان و شناساندن بزرگان دانش و فرهنگ به جامعه از جمله اهداف مدنظر است.

عبادی خاطرنشان کرد: در این راستا تکریم عالمان و بزرگان گذشته و حال و پاسداشت فعالیت آنها در دستور کار مسئولان فرهنگی قرار گرفت.

وی با اشاره به پاسداشت و معرفی بزرگانی چون شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا، میرسیدعلی همدانی، سیدجمال‌الدین اسدآبادی و آیت‌الله آقانجفی همدانی خاطرنشان کرد: نکوداشت مفاخر محلی در شهرستان‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: استان همدان در تولید علم و فرهنگسازی جزو استان‌های پیشرو است و نمونه آن تقریظ‌هایی است که مقام معظم رهبری بر چند کتاب در حوزه دفاع مقدس داشتند.

وی بیان کرد: در اردیبهشت مفاخر طی سه دوره گذشته برای پنج شخصیت علمی و ادبی استان نکوداشت برپا شده است.
عبادی یادآور شد: از دکتر ذکاوتی و اذکایی در حوزه پژوهش، از آقایان محقق و میری در حوزه شعر و ادب و دکتر آیت‌الله احمدی در حوزه حکمت تقدیر شد و امسال نکوداشت دکتر حسین معصومی همدانی انجام شد.

وی در پایان از تجلیل و برگزاری نکوداشت سردار حسام با همکاری بسیج هنرمندان در آینده نزدیک خبر داد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261233