بر اساس گزارش انجمن ناشران آمریکا:

فروش بالای کتاب‌های صوتی در مقابل افت فروش آثار چاپی و الکترونیکی

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
, مترجم : محمد حسن لو
 
 
در جدیدترین گزارش منتشر شده از سوی انجمن ناشران آمریکا به افزایش فروش 30 درصدی کتاب‌های صوتی در مقابل کاهش 5 درصدی فروش کتاب‌های الکترونیکی و ثابت ماندن نرخ فروش کتاب‌های چاپی در این کشور اشاره شده است.
 
 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دیجیتال‌ریدر - انجمن ناشران آمریکا (AAP) در جدیدترین گزارش ماهیانه خود خبر از کاهش 5 درصدی فروش کتاب‌های الکترونیکی در این کشور داده است. در این گزارش آمده که با وجود ثابت ماندن تعداد تولیدکننده کتاب‌های الکترونیکی، فروش این کتاب‌ها کاهش نسبی داشته است.

طبق داده‌های منتشر شده توسط این انجمن، میزان کل درآمد ناشران آمریکایی در سال 2017 مبلغی معادل 14میلیارد دلار بوده، که نسبت به سال 2016 رشد محسوسی داشته است. اما همین داده‌ها خبر از کاهش میزان فروش کتاب‌های الکترونیک می‌دهند.

طبق این گزارش، درحالی که میزان فروش کتاب‌های چاپی ثابت مانده اما کتاب‌های الکترونیکی با رکود غیرقابل پیش‌بینی روبرو بوده است. میزان فروش کلی کتاب‌های چاپی در سال 2017 رقمی نزدیک به 5 میلیارد دلار است که نسبت به سال 2016 حدود 60 میلیون دلار بیشتر است. در این بین فروش کتاب‌های الکترونیکی نسبت به سال‌های 2016 و 2015 حدود 5 درصد کاهش داشته است و به رقم 1.103 میلیون دلار رسید. این رقم در سال 2016 در حدود 1.157 میلیون دلار بود.

انجمن ناشران آمریکا هر ماه گزارشی از میزان درآمد ناشران این کشور و متعاقب آن میزان فروش کتاب‌های مختلف منتشر می‌کند که حاصل جمع‌آوری اطلاعات حدود 1200 ناشر فعال در این کشور است.

در آمار منتشر شده انجمن ناشران آمریکا کتاب‌های صوتی در بین دیگر انواع کتاب‌ها وضعیت بهتری دارد. طبق این آمار میزان فروش این کتاب‌ها در سال 2017 حدود 30 درصد رشد داشته است و درآمد ناشران از طریق فروش این کتاب‌ها به 343 میلیون دلار رسید. این اولین بار است که فروش کتاب‌‌های صوتی به این نرخ از فروش می‌رسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261134