به همت کتابخانه‌های منطقه 14

سلسله کارگاه‌های «با هم کتاب بخوانیم» برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۴
 
 
سلسله کارگاه‌های «با هم کتاب بخوانیم» به منظورایجاد علاقه در کودکان به کتابخوانی، در مدارس ابتدایی منتخب منطقه 14 توسط کتابخانه‌های اخلاق، ابن‌سینا و امام جعفرصادق(ع) برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اخلاق، در قالب این برنامه با هماهنگی اداره آموزش و پرورش منطقه، مسئولان کتابخانه‌های اخلاق، ابن‌سینا و امام جعفر صادق‌(ع) هر هفته با حضور در مدارس منتخب نواحی منطقه برای دانش‌آموزان پایه دوم و سوم ابتدایی کتابی را خوانش می‌کنند و در این طرح دانش‌آموزان با کتاب‌های داستانی و علمی آشنا شده و خوانش کتاب و شیوه صحیح کتابخوانی را آموزش می‌بینند.
 
 طرح «باهم کتاب بخوانیم» در مدرسه دخترانه هدی شنبه‌ها و در مدرسه پسرانه علامه مجلسی و مدرسه دخترانه حسینعلی بابایی روزهای سه‌شنبه هر هفته از ساعت 10 تا 12 تا پایان فصل بهار اجرا می شود.

براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش مبنی بر توجه بیشتر به داستان‌خوانی، داستان کوتاه و داستان‌نویسی توسط کودکان، پس از پایان سال تحصیلی نیز دوره‌های آموزشی مرتبط با داستان‌نویسی و داستان‌خوانی با حضور کارشناسان حوزه ادبیات، در مراکز فرهنگی هنری منطقه 14 برگزار می‌شود تا در طول اوقات فراغت فصل تابستان، دانش‌آموزان با اصول اولیه داستان‌نویسی آشنا شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259930