مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت:

جشن رمضان در 19 استان کشور برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۶
 
 
اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: در سال ٩٧ شاهد برگزاری جشن رمضان در ١٩ استان کشور خواهیم بود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصغر امیرنیا، مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در ماه مبارک رمضان، همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) در تهران، برگزاری جشن رمضان برای 19 استان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: جشن رمضان نسبت به سایر کلان‌برنامه‌هایی که اداره تبلیغ و ترویج انجام می‌دهد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده، چراکه زمان برگزاری جشن رمضان محدود است.

امیرنیا بیان کرد: بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی، جلسات مختلفی در راستای برگزاری جشن رمضان در استان‌ها و همچنین برگزاری هفته قرآن و عترت و جشنواره آیات در استان‌هایی که اعلام آمادگی کرده‌اند، برگزار شد. تاکنون استان‌های آذربایجان غربی، مازندران، مرکزی و سیستان و بلوچستان برای برگزاری هفته قرآن و عترت و یا جشنواره آیات علاوه بر جشن رمضان اعلام آمادگی کرده‌اند که تفاهم‌نامه مربوطه پس از برگزاری جشن رمضان انعقاد و اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآن و عترت، ادامه داد: ١٩ استان برای برگزاری جشن رمضان پیش‌بینی شده که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، ایلام، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمان جنوب، کهکلویه و بویراحمد، لرستان، مازندران، منطقه آزاد قشم، سمنان و یزد. دیگر استان‌ها نیز برای برگزاری جشن رمضان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی گفت: درباره برگزاری هفته قرآن عترت نیز تاکنون هماهنگی‌های لازم با ١٠ استان انجام شده و به همین تعداد شاهد برگزاری جشنواره آیات در سال ٩٧ در کشور خواهیم بود.

برپایی نمایشگاه کتاب، محافل قرآنی و برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله مهم‌ترین محورهای برگزاری جشن رمضان است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259699