در پیامی:

وزیر علوم درگذشت داور جایزه کتاب سال را تسلیت گفت

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۷
 
 
منصور غلامی؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی پیامی در گذشت محمد تقی‌خانی را ضایعه بزرگی برای جامعه پزشکی کشور دانست.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم در گذشت محمد تقی‌خانی را ضایعه بزرگی برای جامعه پزشکی کشور دانست و در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

« بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
خبر تاسف برانگیز درگذشت استاد فرهیخته شادروان دکتر محمد تقی خانی، موجب تاثر و تاسف گردید.
اینجانب ضمن عرض تسلیت این مصیبت بزرگ به خانواده معزز آن فقید سعید و همچنین جامعه علمی و دانشگاهی کشور، برای این مرحوم غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نمایم.»

 
دکتر محمد تقی خانی متولد ۱۳۲۸ و دانش‌آموخته رشته علوم آزمایشگاهی؛ تشخیص پزشکی (کارشناسی)، بیوشیمی بالینی (کارشناسی ارشد)، بیوشیمی بالینی (دکترای تخصصی) بود. وی دوره تخصصی خون و هورمون‌ها را به ترتیب در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و دانشگاه‌های مورگان، میامی، اوهایو آمریکا گذرانده بود. این چهره‌های سرشناس جامعه پزشکی و داور جایزه کتاب سال پس ازتحمل یک دوره بیماری سرانجام دار فانی را وداع گفت.

از فعالیت‌های وی می‌توان به رییس کمیته کنترل دوپینگ سازمان تربیت بدنی، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان انتقال خون، معاونت دانشگاه تربیت مدرس، تهران و شاهد، ریاست دانشکده پزشکی دانشگاه تربیت مدرس، استاد دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس و ریاست انستیتو پاستور ایران اشاره کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259556