اهدای بیش از 112 هزار کتاب چاپی به کتابخانه آستان‌قدس در سال 96

20 فروردين 1397 ساعت 14:27

بیش از 112 هزار و 600 نسخه کتاب چاپی در موضوعات مختلف در سال 96 به کتابخانه مرکزی آستان ‌قدس ‌رضوی اهدا شد.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی، رئیس اداره خدمات کتابداری این سازمان، از اهدای 112 هزار و 600 نسخه کتاب چاپی به این مجموعه در طول سال 96 خبر داد.
 
عیسی اختری طوسی با بیان اینکه این کتاب‌ها از سوی افراد حقیقی و همچنین سازمان‌های فرهنگی به این مرکز اهدا شده، موسسه جوانان آستان قدس رضوی با پنج هزار و 275 نسخه، موسسه قرآنی و فرهنگی تمدن کرمان با چهار هزار و 395 نسخه و انتشارات بوی شهر بهشت با سه هزار و 6 نسخه را در صدر اهداکنندگان کتاب برشمرد.
 
رئیس اداره خدمات کتابداری سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان ‌قدس ‌رضوی، درباره منابع اهدایی توضیح داد: کتاب‌های اهدایی در موضوعات مختلف طبقه‌بندی شده که موضوعات تاریخی، علوم انسانی و اسلامی بیشترین حجم آثار را به خود اختصاص داده‌اند.
 
وی افزود: پس از بررسی در کمیته انتخاب کتاب‌های اهدایی و براساس جدول زمان‌بندی، کتاب‌ها به ترتیب برای مخزن، کتابخانه‌های تخصصی، تالارهای کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های وابسته ثبت و تحویل داده شده است.
 
اختری‌طوسی همچنین از ارسال بیش از 40 هزار نسخه از کتاب‌های اهدایی به کتابخانه سیار خبر داد و گفت: این کتاب‌ها به کتابخانه سیار ارسال شد تا این کتابخانه، آن‌ها را به مراکز فرهنگی اهدا کند.


کد مطلب: 259502

آدرس مطلب: http://www.ibna.ir/fa/doc/naghli/259502/اهدای-بیش-112-هزار-کتاب-چاپی-کتابخانه-آستان-قدس-سال-96

ایبنا
  http://www.ibna.ir