جزئیات افتتاحیه اعلام شد؛

تقدیر از مولف «شرح اسم» در هفته هنر انقلاب

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹
 
 
مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر ضمن اعلام جزئیات افتتاحیه هفته هنر انقلاب از تقدیر از هدایت الله بهبودی نویسنده پیشکسوت ادبیات انقلاب خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی حوزه هنری،‌ حامد رهنمائی؛ مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر با اشاره به جزئیات آیین افتتاحیه چهارمین هفته هنر انقلاب بیان کرد: در این مراسم که عصر دوشنبه (۲۰ فروردین) در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود، علاوه بر آغاز به کار هفته هنر انقلاب، برگزیدگان دهمین جشنواره سراسری داستان انقلاب هم معرفی می‌شوند و این دوره از این جشنواره به کار خود خاتمه می‌دهد.
 
رهنمائی ادامه داد: دو مجموعه داستان متشکل از آثار برتر و برگزیده نویسندگان جوان که در دوره‌های گذشته جشنواره داستان انقلاب شرکت کرده‌اند، نیز توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است که در این آیین رونمایی خواهد شد. این کتاب‌ها علاوه بر این که گزیده‌ای از بهترین داستان‌ها با مضمون انقلاب را مستندسازی و آرشیوسازی می‌کنند، برای فعالیت مستمر نویسندگان جوان در این بستر مفهومی نیز انگیزه‌بخش هستند.
 
مدیرعامل سپهر سوره هنر ادامه داد: سخنرانی رئیس حوزه هنری و دبیر علمی جشنواره داستان انقلاب هم از دیگر جزئیات مراسم «جشن هنر انقلاب» است. همچنین همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب در تهران، دفاتر حوزه هنری در سایر استان‌ها نیز ویژه برنامه‌هایی از قبیل اجرای تئاتر، نمایش فیلم و برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی را از بیستم فروردین به منظور گرامیداشت این هفته در دستور کار خود خواهند داشت.
 
وی با اشاره به بخش‌های ویژه این رویداد افزود: در افتتاحیه هفته هنر انقلاب همچنین بنا داریم تا از جناب آقای هدایت الله بهبودی نویسنده پیشکسوت و شناخته شده در حوزه ادبیات انقلاب به پاس سال‌ها تلاش و اهتمام به ثبت رویدادهای انقلاب و حضور در متن این فضا و جریان تقدیر کنیم.
 
هدایت‌الله بهبودی کلهری ۲۹ اردیبهشت ۱۳۳۹ در تبریز به دنیا آمد و در سال ۱۳۴۳ همراه خانواده از تبریز راهی تهران شد. وی فارغ التحصیل رشته تاریخ از دانشگاه تهران است. تاسیس دفتر «ادبیات انقلاب اسلامی» در حوزه‌ی‌هنری(سال ۱۳۷۲)، سردبیری فصلنامه‌ی مطالعات تاریخی، سردبیری سرویس فرهنگی روزنامه ایران (سال اول تأسیس)، فعالیت در واحد امور خارجه‌ی دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و سال ها تجربه فعالیت رسانه ای از جمله افتخارات این هنرمند و نویسنده انقلابی است.
 
از جمله آثار بهبودی می توان به «سفر به قله ها»، «خرمشهر کو جهان آرا»، «پا به‌ پای باران»، «سفر بر مدار مهتاب»، «سفر به روسیه»، «سفر به حلبچه»، «خرمشهر خانه رو به آفتاب»، «مدال و مرخصی» و... اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259454