وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با شهرام ناظری تاکید کرد

هنر ناظری در حافظه ایرانی‌ها ثبت شده است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸
 
 
سید‌عباس صالحی، به مناسبت آغاز سال جدید در دیدار با شهرام ناظری با اشاره به جایگاه موسیقی این هنرمند در جامعه ایرانی، بر تاثیر‌گذاری این موسیقی‌دان در معرفی ادبیات کهن ایران تاکید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، در این دیدار با اشاره به آثار شهرام ناظری و توجه وی به ادبیات خطاب به وی گفت: نقش و تاثیر جنابعالی در معرفی آثار ادبیات کهن ایران همچون فردوسی، مولوی و حافظ قابل توجه و قدردانی است.
 
صالحی افزود: آثار شما در حافظه بسیاری از ایرانیان ثبت شده و هر کدام از آن‌ها خاطراتی برای علاقه‌مندان به موسیقی خلق کرده است.
 
در این دیدار شهرام ناظری نیز ضمن قدردانی از توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرمندان پیشکسوت اظهار داشت: جنابعالی نخستین وزیری هستید که به منزل بنده آمده و عید نوروز را تبریک گفته و این توجه شما برایم ارزشمند است و جای تشکر دارد.
 
وی ضمن اشاره به مشکلات و مسائل موجود در عرصه هنر گفت: امیدوارم با حضور دکتر صالحی و تیم همکار ایشان شرایط به گونه‌ای پیش برود که در آینده بخشی از این مشکلات رفع شود.
 
این پیشکسوت موسیقی ادامه داد:  لازم است فرزانگان عرصه فرهنگ که افرادی چون مرحوم ایرج افشار و دکتر شفیعی کدکنی هستند بیشتر مورد توجه باشند؛ آن‌ها که درگذشته‌اند برای نسل جدید معرفی و آن‌ها که هنوز در قید حیات هستند بیشتر مورد توجه قرار گیرند.
 
شهرام ناظری در بخشی دیگر از گفت‌و‌گوی خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توجه بیشتر به موسیقی مقامی ایران تاکید کرد و گفت: موسیقی نواحی ما ظرفیت بسیار بالایی دارد که باید از آن استفاده و پیشکسوتان موسیقی مقامی را حمایت کرد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر روز گذشته در جریان دیدارهای نوروزی خود با اهالی پیشکسوت فرهنگ،  هنر و ادب با استاد محمدرضا حکیمی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259188