نمایشگاه پاریس میزبان نشر ایران

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
 
 
جمهوری اسلامی ایران با 700 عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات داستانی، دین و دفاع مقدس، ایران‌شناسی، کودک و نوجوان در سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس شرکت می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس با حضور 50 کشور ازجمله جمهوری اسلامی ایران از 25 تا 28 اسفند در محل نمایشگاه‌های«پورت دو ورسای» آغاز به کار می‌کند.

نمایشگاه کتاب پاریس 24 اسفند به بازدید ویژه و تخصصی اهالی نشر اختصاص دارد و از 25 تا 28 اسفند پذیرای عموم بازدیدکنندگان است. روسیه با حضور 38 نویسنده مطرح به‌عنوان کشور میهمان این دوره از نمایشگاه است.

غرفه کشورمان همانند سال‌های گذشته توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران برپا و در آن حدود 700 عنوان کتاب در حوزه‌های ادبیات داستانی، دین و دفاع مقدس، ایران‌شناسی، کودک و نوجوان و... عرضه می‌شود. «خانه تهران» همچنین در مجاورت غرفه ایران با ارائه کتاب‌هایی مرتبط با معرفی شهر تهران به‌عنوان یکی از گزینه‌های شهر میهمان افتخاری نمایشگاه کتاب پاریس در سال آتی به فعالیت می‌پردازد.

سه فعالیت عمده با مشارکت و همکاری رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در فرانسه، خانه فرهنگ ایران و شهرداری تهران در محل غرفه ایران انجام می‌شود: نمایش و معرفی کتاب‌های ایرانی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری جنبی، برگزاری نشست‌ها و سخنرانی‌های تخصصی نشر و کتاب ازجمله برنامه‌های حضور ایران در این دوره از نمایشگاه است. در همین راستا نماینده طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب ایرانی در بازار جهانی نشر نیز در محل غرفه ایران به رایزنی و مذاکره با ناشران حاضر در نمایشگاه می‌پردازد.

نمایش و معرفی کتاب‌های مشمول طرح «گرنت» همراه با پیشنهاد کتاب‌های برگزیدگان جوایز جلال آل‌احمد و پروین اعتصامی جهت انتشار به ناشران دیگر ازجمله برنامه‌های دیگر حضور ایران در سی و هشتمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس است. در غرفه کشورمان نمایندگان ناشرانی همچون سوره مهر، فرهنگ معاصر، شمع و مه و ... همراه با کتاب‌های ناشرانی نظیر کتابخانه مجلس شورای اسلامی، «سمت»، «بوستان کتاب»، «فاطمی»، «ققنوس»، «شهرستان ادب»، خانه هنرمندان حضور دارند.

مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) نیز به‌صورت مستقل در این نمایشگاه شرکت می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258842