راوی «خداحافظ سالار» تجلیل می‌شود

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۵
 
 
تجلیل از حمید حسام، نویسنده کتاب «خداحافظ سالار» زندگی‌نامه سردار شهید حاج حسین همدانی به میزبانی حوزه هنری برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) آیین یادبود سردار شهید حاج حسین همدانی، و تجلیل از راوی و حمید حسام، نویسنده کتاب «خداحافظ سالار» برگزار می‌شود.

کتاب «خداحافظ سالار»، خاطرات پروانه چراغ نوروزی؛ همسر سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی، قافله سالار مدافعان حرم است، که به زندگی و فراز و نشیب‌های این شیرزن بزرگ پرداخته که از کودکی آغاز و در نهایت به شهادت سردار همدانی در سال ١٣٩٤ ختم می‌شود.
شروع کتاب از سال 90 و بحران سوریه و دمشق که در آستانه سقوط قرار داشت آغاز می‌شود و با بازگشت و تداعی خاطرات دوران کودکی همسر شهید در دهه 40 ادامه پیدا می‌کند.

این کتاب حاصل 44 ساعت مصاحبه با همسر شهید است که نوع روایت داستانی هیچ دخل تصرفی را در آن وارد نداشته است.

سردار شهید حسین همدانی از اعضا و بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود و از سال ۱۳۵۹ در دفاع مقدس حضور داشت. وی همچنین از فرماندهان منطقه عملیاتی «بازی دراز» در جبههٔ کرمانشاه بود و مدتی فرمانده لشکر انصار الحسین(ع) همدان شد. شهید همدانی همچنین جانشین قرارگاه امام حسین(ع) و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بوده است. دست آخر نیز در حین انجام ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت رسید.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این مراسم یکشنبه(20 اسفند‌ماه) به خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری انقلاب اسلامی، سالن سوره برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258699