وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تاکید کرد؛

مسجد مبداء تمدن‌آفرینی است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۷
 
 
سید‌عباس صالحی، به همایش‌های بیست و پنجمین سالروز تاسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور پیامی صادر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سید عباس صالحی آمده است:
 
«مسجد، قلب تپنده جامعه اسلامی، مقدس‌ترین و اجتماعی‌ترین مکان گردهم آیی مسلمانان و مبدأ تمدن‌آفرینی فرهنگ‌مداری، خودسازی و جامعه‌پذیری است.
 
از سپیده‌ دم اسلام تاکنون، این خانه‌های امن الهی علاوه بر مرکز عبادت و آیین دینی، پایگاه اطمینان بخش اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و تربیت مسلمین بوده‌اند. در عصر حاضر نیز مسجد نه تنها در ایران اسلامی، بلکه در اقصی نقاط جهان اسلام، منشأ آثار بزرگ، نهضت‌ها و حرکت‌های عظیم اسلامی است. این نقش در دو سده اخیر و با هدایت و راهبری علمای بزرگ و همراهی مردم مؤمن، وضوح افزون‌تری یافته و نمونه بارز آن طلوع فجر انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام‌خمینی‌(ره) است که مسجد سنگر اصلی مبارزه با طاغوت گردید.

کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد که با هوشمندی و هدایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در اوایل دهه هفتاد شمسی شکل گرفت، به تدریج به کانونی هدایت‌گر در عرصه فرهنگ و رشد و شکوفایی جوانان مؤمن و خداجوی ایران اسلامی بدل شد.

اکنون که از زمان تأسیس ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور ربع قرن می‌گذرد، به همه تلاشگران و منادیان علم و دین و خادمان فرهیخته کانونی اعم از علما و روحانیون معزز که نقش راهبری دلسوزانه جامعه اسلامی را بر عهده دارند و متولیان، متصدیان و فعالان مسجدی که این مکان مقدس را ملجاء و مأمن حضور و حرکت فرهنگی مردم می‌سازند، درود می‌فرستم و از تمام خادمان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد صمیمانه سپاسگزارم.
امیدوارم در رویکرد جدید با گشایش افق‌های نوین در قالب‌های فرهنگی هنری با اولویت جذب کودکان و نوجوانان به مساجد، کوشاتر از گذشته گام های مستحکمی برداشته شود.
 
از خداوند متعال خواستارم در پرتو توجهات حضرت ولی عصر‌(عجل الله تعالی فرجه الشریف) کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با ارتقای کیفیت و اثربخشی پرفروغ‌تر گشته و به مصداق آیه شریفه اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ الْمِصْبَاحُ فِی زُجَاجَةٍ الزُّجَاجَةُ کَأَنَّهَا کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِن شَجَرَةٍ مُّبَارَکَةٍ زَیْتُونِةٍ لَّا شَرْقِیَّةٍ وَلَا غَرْبِیَّةٍ ..... نظاره گر درخشش کانون‌های فرهنگی هنری از مأذنه‌های مساجد باشیم.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258573