سايت جديد اهل قلم بارگذاری می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
 
 
سایت جدید اهل قلم با هدف ایجاد پیوند میان نویسندگان، مترجمان، صاحبان آثار و علاقه‌مندان آثار آن ها با امکانات گسترده‌تر از فردا، ۲۵ بهمن‌ماه در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) پايگاه اينترنتي اهل قلم به نشاني.www.ahleghalam.ir پايگاهي اختصاصی برای معرفی پديدآورندگان كتاب است كه با دارا بودن نزديك به ۱۶ هزار عضو، زمينه‌ای كارآمد برای ايجاد پيوند ميان نويسندگان، مترجمان، صاحبان اثر و علاقه‌مندان آثار آن‌ها است.

همه كساني كه حداقل يك كتاب از آن‌ها انتشار يافته و در بانك اطلاعاتي كتاب خانه كتاب ثبت شده باشد مي توانند در اين پايگاه ثبت نام كنند. همچنين امكان ارتباط ميان پديدآورندگان كتاب و دوستداران آثار  آن ها به صورت شبكه‌اي فراهم است. پديدآورندگان كتاب می‌توانند در پايگاه اهل قلم، صفحه‌اي ويژۀ خود داشته باشند و تازه‌ترين اطلاعات مرتبط با آثار خود را در آن قرار دهند.
 
نخستين گام برای استفاده از خدمات و امكاناتی كه موسسه خانه كتاب برای اهل قلم فراهم آورده، ثبت‌نام در اين پايگاه است. روشي آسان، در كمترين زمان ممكن براي ثبت‌نام در نظر گرفته شده است.
 
امكانات نسخه جديد پايگاه اينترنتي اهل قلم كه با خدمات بيشتر و گسترده تر در دسترس عمومي قرار مي گيرد، به شرح زير است:
 
ايجاد صفحه شخصي
همه اعضاي پايگاه اهل قلم صفحه‌اي ويژۀ خود دارند كه توسط ديگران قابل مشاهده است. اين صفحه شامل اطلاعات مربوط به كتاب‌ها و اطلاعات شخصي اعضاست. اطلاعات مربوط به كتاب‌ها پس از ثبت‌نام و تأييد آثار پديدآورنده توسط كارشناسان خانه كتاب بر روي صفحه فرد نمايش داده مي‌شود. نمايش اطلاعات شخصي هر پديدآورنده و سطح دسترسي ساير افراد به اين اطلاعات نيز در بخش تنظيمات حساب كاربري قابل انتخاب است. گزينه هاي مربوط به نمايش اطلاعات تماس، نمايش بيوگرافي، نمايش عكس پروفايل و آمار از موارد قابل انتخاب در اين بخش هستند.
جست وجوي اعضاي سايت اهل قلم
در اين بخش مي‌توان ساير پديدآورندگان عضو را جست وجو و دنبال كرد و يا از طريق ارسال پيام با آن ها ارتباط برقرار كرد. در بخش جست و جوي پيشرفته علاوه بر نام و نام خانوادگي امكان جست و جو براساس محل اقامت، مدرك تحصيلي، جنسيت و تعداد كتاب‌ها نيز وجود دارد.
پس از جست و جوي نام هر فرد، امكان مشاهده همه آثار منتشر شده و همچنين اطلاعات شخصي بر اساس تنظيمات تعيين شده از سوي كاربر وجود دارد.
آمار
 
پس از ثبت‌نام و تأييد آثار پديدآورنده توسط كارشناسان خانه كتاب، آمار كتاب‌هاي منتشر شده و بازديد از صفحات فرد در نمودارهايي نمايش داده مي‌شود. در اين بخش امكان بررسي تعداد آثار برحسب تاريخ انتشار، بازديد به تفكيك كتاب‌ها و كل بازديد از صفحات فراهم آمده است.
 
 
بازار نشر
بازار نشر امكاني فراهم آورده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي مرتبط با دنياي كتاب به فراخور توانايي و حوزه تخصصي خود با ساير بخش‌ها مرتبط شوند. در اين سايت تلاش شده است بستري مناسب براي تبادل نيازمندي‌هاي حوزه نشر در اختيار همه دست اندركاران اين حوزه به صورت رايگان قرار گيرد. طبيعي است سايت اهل قلم صرفاً زمينه اين ارتباط را ايجاد مي‌كند.
 
كارگاه‌ها
سراي اهل قلم در فصل‌هاي مختلف كارگاه‌هايي در حوزه‌هاي گوناگون برگزار مي‌كند. اطلاعات كامل درباره كارگاه‌ها شامل نام، كارنامك مدّرس، زمان برگزاري، ميزان شهريه و نيز ساير اطلاعات لازم در اين بخش ثبت شده است. امكان ثبت نام براي شركت در كارگاه هاي آينده نيز در اين صفحه وجود دارد.
 
خدمات اهل قلم
 
پديدآورندگان كتاب پس از ثبت نام در پايگاه اينترنتي اهل قلم مي‌توانند از خدماتي كه خانه كتاب بر اساس آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي مصوب، ارائه مي‌كند بهره‌مند شوند. اين خدمات عبارتند از دريافت كارت اهل قلم، بهره‌مندي از بن الكترونيك خريد كتاب، معرفي جهت عضويت در صندوق اعتباري هنر، معرفي جهت استفاده از تسهيلات قرض الحسنه صندوق اعتباري هنر، وام اهل قلم، معرفي جهت استفاده از بيمه تامين اجتماعي، بيمه تكميلي و عمر و حوادث.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257754