​همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)؛

رونمایی «مشق خورشید» با حضور محمدحسین رجبی دوانی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴
 
 
همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، آئین رونمایی از کتاب «مشق خورشید» با موضوع کتابت خطبه فدکیه، دوشنبه نهم بهمن‌ماه در فرهنگسرای مهر برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی هنری منطقه 19، همزمان با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با هدف  ترویج و گسترش خلق آثار فاخر خوشنویسی، آئین رونمایی از کتاب «مشق خورشید» نهم بهمن‌ماه با حضور محمدحسین رجبی دوانی، نویسنده و پژوهشگر تاریخ اسلام، علی علی از اساتید ممتاز انجمن خوشنویسان کشور و کامران شرفشاهی، نویسنده در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای مهر برگزار می‌شود.
 
در بخش دوم این برنامه، کتابت خطبه فدکیه از سوی 70 بانوی خوشنویس در سه سطح عالی، ممتاز و اساتید برگزار شده و به نفرات اول تا سوم هر بخش جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
 
کتاب «مشق عشق» با محوریت آثار خوشنویسان درباره خطبه فدکیه حضرت زهرا (س) است که سال گذشته با هنرمندی 14 بانوی خوشنویس فوق ممتاز شهر تهران کتابت شد. طرح جلد این کتاب با تذهیب هنرمندانه استاد محمدحسین آقامیر مزین شده که هم به‌صورت کتابت و هم به‌صورت قطعه‌نگاری با چاپ نفیس برای علاقه‌مندان منتشر شد.

علاقه‌مندان به حضور در این آئین می‌توانند ساعت 16 روز دوشنبه نهم بهمن‌ماه به فرهنگسرای مهر واقع در میدان بهمن، خیابان شهید تندگویان، خیابان شهید لطیفی، کوچه تگرگ، بوستان بعثت مراجعه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257012