امیرمسعود شهرام‌نیا:

باید در حوزه محصولات فرهنگی ایرانی شاهد تکثر و تنوع باشیم

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
 
 
امیرمسعود شهرام‌نیا؛ رئیس نمایشگاه کالاهای فرهنگی گفت: در حوزه محصولات فرهنگی ایرانی باید شاهد تکثر وتنوع تولید کنندگان باشیم تا مردم تشویق و ترغیب به خرید کالای فرهنگی ایرانی شوند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، امیرمسعود شهرام‌نیا؛ رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در آیین افتتاحیه سومین نمایشگاه و جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی با الگوی ایرانی اسلامی در گفت‌وگو با ستاد خبری این جشنواره اظهار داشت: جایزه کالاهای فرهنگی فیروزه تلاش می‌کند تا برنامه معرفی و رقابت کالاهای ایرانی اسلامی را رقم بزند و فراخوان زده می‌شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه شامل بخش‌های مختلف از جمله بخش پژوهش، نوشت افزار، اسباب بازی، کتاب اسباب‌بازی و هدایای فرهنگی است که امسال 120 شرکت کننده حضور دارند.
شهرام‌نیا با اشاره به اینکه امسال حدود 5 هزار متر مربع برای نمایشگاه اختصاص یافته، خاطر نشان کرد: امسال در بخش نمایشگاهی هم کالاها نمایش داده و هم به رقابت می‌پردازند همچنین بخش فروش را نیز داریم که غرفه‌های نمایشگاهی امکان فروش کالاها را دارند.

وی افزود: سال گذشته بخش فروش را نداشتیم امسال با قرار دادن این بخش امیدواریم که بتوانیم شروع خوبی داشته باشیم و بتوانیم به خوبی تشویق به فرهنگ‌سازی کنیم و مردم آرام آرام به سمت کالاهای فرهنگی جلب شوند.

رئیس نمایشگاه کالاهای فرهنگی ادامه داد: تولید‌کنندگان باید در حوزه محصولات فرهنگی ایرانی تنوع و تکثر داشته و کیفیت آثارشان را بیشتر کنند تا  بازار داخلی را رونق بخشند.

شهرام‌نیا با اشاره به نقش رسانه‌ها در ترغیب به خرید کالاهای فرهنگی ایرانی گفت: نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی، ترغیب مردم، آشناسازی و علاقه مندی به خرید کالاهای فرهنگی ایرانی می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد اما این نقش خیلی کمرنگ است و رسانه‌ها کمتر این الگو را مورد توجه قرار داده‌اند ولی امسال خوشبختانه در رسانه ملی این توجه کمی بیشتر شده است.

سومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی اسلمی از 13 تا 17 دی ماه در بوستان گفتگو برپا است که به تولیدکنندگان برتر جایزه‌ای تحت عنوان فیروزه اهدا می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256312