هشتمين شماره كتاب ماه فلسفه منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۸۷ ساعت ۱۱:۳۱
 
 
كتاب ماه «فلسفه» ماهنامه تخصصي در حوزه اطلاع‌رساني، بررسي و نقد آثار فلسفي است كه با هدف رونق بازار نقد، بالا بردن سطح كيفي كتاب‌هاي فلسفي، پيشبرد فرهنگ كتابخواني و ايجاد پيوند خلاق ميان ناشران و پديدآورندگان حوزه فلسفه منتشر مي‌شود./
هشتمين شماره كتاب ماه فلسفه منتشر شد
 
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، اين شماره با محوريت موضوع پرونده ژان لوك نانسي و توجه به ارزش‌هاي اخلاقي به رشته تحرير در آمده‌است.

اين ماهنامه در 6 بخش با عناويني چون: پرونده؛ ژان لوك نانسي، نقدكتاب، جستار، فيلسوف ماه، گزارش مترجم، از ميان خبرها و گزارش‌ها تنظيم شده‌است. 

بخش نخست اين اثر به ژان لوك نانسي و آثارش، مروري بر كتاب هگل و عنوان حرف: خوانشي از لكان اختصاص يافته و نگاهي به كاركرد اسطوره، پاسخي به نقد كتاب ازليه ‌انفس و بقائها، شو پنهان در ايران و ايضاحي بر مجموعه مواجهات پست مدرن از موضوعات بخش دوم هستند.

موضوع فيلسوفان و سبك نوشتاري بخش سوم اين ماهنامه را تشكيل مي‌دهد و در بخش بعدي با نام مروري بر آثار و انديشه‌هاي ديتريش فون هيلدبرانت به دنياي ارزش‌هاي اخلاق توجه شده‌است.

در بخش پنجم عناويني چون؛ ‌پيشگفتار "نقد عقل عملي‌‌" و "‌چه باشد آن‌چه گويندش تفكر؟‌" در زمينه فلسفه متأخر هايدگر، آورده‌ شده‌است.
خبر، گزارش و پيشخوان موضوعات پايان‌بخش اين اثر به شمارمي‌روند. 

اين شماره از كتاب ماه فلسفه را خانه كتاب، همراه با لوح فشرده(CD) فهرست كتاب‌هاي منتشر شده فروردين‌‌ماه 1387 در 98 صفحه و بهاي 10000 ريال به بازار كتاب عرضه كرده‌است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 25565