ادغام آزمون‌های سراسری قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳
 
 
آزمون‌های سراسری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای هم‌افزایی، یکپارچگی و تعامل سازنده میان نهادهای قرآنی به‌طور رسمی ادغام شدند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همزمان با برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم که به ریاست عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای سیاست‌گذاری برگزار شد، آزمون‌های سراسری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای هم‌افزایی، یکپارچگی و تعامل سازنده میان نهادهای قرآنی به‌طور رسمی ادغام شدند.
 
 بر این اساس مقرر شد در سال جاری نخستین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شود.
 
در این جلسه با حضور اعضای شورای سیاست گذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم  قرآن کریم، موضوعاتی مانند نحوه برگزاری آزمون، نوع تعامل استان‌ها، چگونگی بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردم‌نهاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 
انتصاب دبیر شورای سیاست‌گذاری و رئیس اجرایی آزمون سراسری قرآن کریم

در احکامی جداگانه از سوی عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای سیاست‌گذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی به ترتیب به‌عنوان دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون و رئیس ستاد اجرائی آزمون منصوب شدند.
 
در متن این احکام آمده است:
«با توجه به پیشینه و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم شما را به عضویت در شورای سیاست‌گذاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم منصوب می‌کنم.
 
امید است با توکل به خداوند متعال و در سایه عنایات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در اجرای مطلوب این رویداد قرآنی در سال ١٣٩٦ موفق باشید.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254610