درخشش غرفه ایران درنمایشگاه بین‌المللی کتاب کرواسی

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
 
 
چهلمین نمایشگاه بین المللی کتاب 'اینترلیبر'درمرکز نمایشگاه های بین المللی 'ویله سایم' شهر زاگرب پایتخت کشور کرواسی با درخشش غرفه ایران همراه است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در زاگرب، این نمایشگاه از تاریخ 7 تا 12 نوامبر (16-21 آبان 1396) با حضور ناشرانی از کشورهای مختلف جهان ازجمله اتریش، فرانسه، ‌ایتالیا، آمریکا، انگلستان، ایران، چین، آلمان، کرواسی و اسپانیا در حال برگزاری است. دراین نمایشگاه که مهم‌ترین رویداد فرهنگی سالیانه منطقه بالکان محسوب می‌شود، صدها ناشربین‌المللی به عرضه آثار خود پرداختند.

نمایشگاه «اینترلیبر» که ازاهمیت زیادی درکرواسی برخوردار است با سخنرانی آندره پلنگویچ، نخست‌وزیر و با حضور اعضای دولت این کشور، دیپلمات‌ها وشخصیت‌های فرهنگی آغاز به کار کرد.

غرفه فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که به همت سفارت کشورمان در کرواسی، برپاست با عرضه آثار فاخری از شخصیت‌های مطرح ایرانی واسلامی (به زبان‌های کرواتی وانگلیسی) توسط ناشرین ونهادهای فرهنگی ایرانی مستقر در منطقه بالکان، درخشش خاصی در این نمایشگاه دارد.

موقعیت مکانی و تزیینات ویژه غرفه ایران و عرضه صدها عنوان کتاب ومحصولات فرهنگی و آثاری از آیت‌الله شهید مطهری،‌ علامه طباطبایی و علامه جعفری به زبان کرواتی، توجه خاص بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده واین غرفه را در کانون توجه نمایشگاه اینترلیبر قرار داده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254002