معرفی فعالیت‌های کتاب‌خانه‌ای کانون در نمایشگاه هفته‌ ملی کودک

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۴
 
 
مهم‌ترین فعالیت‌های کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در یک مرکز فرهنگی‌هنری نمادین در نمایشگاه هفته‌ ملی کودک به خانواده‌ها و بچه‌ها معرفی می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، لیلا افسری مربی مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون تهران گفت: در این کتابخانه‌ نمادین تلاش می‌کنیم مهم‌ترین کارکردها و فعالیت‌هایی را که در بیش از هزار مرکز فرهنگی‌هنری کانون در سراسر کشور به بچه‌ها ارایه می‌شود معرفی کنیم.

وی افزود: در هر بخش از این مرکز تجهیزات کتابخانه‌های فراگیر از قبیل کتاب‌های بریل و دستگاه‌های به‌دید و ابزارهای مراکز علوم و نجوم از جمله تلسکوپ و میکروسکوپ قرار دارد و کودکان و نوجوانان بازدید کننده از نمایشگاه می‌توانند از این امکانات استفاده کنند.

مربی مسئول مرکز شماره دو کانون تهران هم‌چنین یادآور شد: در این نمایشگاه مربیان در بخش‌های مختلف فعالیت‌های پژوهشی، کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، ادبی، هنری و... را معرفی و خدمات لازم را ارایه می‌کنند.

افسری ادامه داد: در این نمایشگاه مربیان کانون استان تهران تلاش می‌کنند به بچه‌ها و خانواده‌ها در زمینه انتخاب کتاب‌های مناسب و اهمیت آن برای گروهای سنی مختلف مشاوره‌های لازم را ارایه و آنها را به حضور در مراکز فرهنگی‌هنری کانون و ادامه فعالیت‌های مورد علاقه خود تشویق می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که تمام فعالیت‌های کانون با محوریت کتاب‌ صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در این مرکز تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف از قبیل قصه‌گویی، نمایش، فعالیت‌های ادبی و ... بازدیدکنندگان و کودکان و نوجوانان را به کتاب‌خوانی تشویق و ترغیب کنیم.

افسری همچنین از فعالیتی با عنوان «گام به گام تا اندیشه» در این مرکز یاد کرد که در آن با تکیه بر تفکر فلسفی قوه‌ تفکر و خردورزی بچه‌ها پرورش می‌یابد و هوش هستی‌گرایانه و تدبر آن‌ها در زمینه اسرار آفرینش تقویت می‌شود.

بر اساس خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، نمایشگاه هفته‌ ملی کودک تا پایان روز 21 مهر 96 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران دایر است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252711