نخستین دوره جایزه ابن سینا پژوهی برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
 
 
نخستین دوره جایزه ابن سینا پژوهی ویژه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و حوزوی که در سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ دفاع شده باشد، برگزار می‌شود.
 
به گزار ش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی در پژوهشگاه دانش های بنیادین نخستین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی را ویژه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و رساله‌های سطح ۳ یا ۴ علوم حوزوی که در زمینه فلسفه و منطق ابن سینا و به زبان فارسی نگاشته شده باشد و از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ دفاع شده باشد، برگزار می‌کند.
 
به اطلاع عموم پژوهشگرانی که پایان‌نامه کارشناسی ارشد یا رساله دکتری خود را در رابطه با آثار و آراء ابن سینا به انجام رسانده‌اند می‌رساند، پروفسور دیمیتری گوتاس ابن‌ سینا پژوه برجسته و استاد دانشگاه ییل که در سال ۲۰۱۵ برنده جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده است، جایزه نقدی خود را به دانش پژوهانی که بهترین پژوهش‌های دانشگاهی یا حوزوی  را در قالب پایان‌نامه و رساله درباره ابن‌سینا  انجام داده باشند اهدا نموده است.

در این راستا دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و گروه مطالعات فلسفه اسلامی و قرون وسطی در پژوهشگاه دانشهای بنیادین نخستین دوره جایزه ابن‌سینا پژوهی را ویژه پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشگاهی و رساله‌های سطح ۳ یا ۴ علوم حوزوی که در زمینه فلسفه  و منطق  ابن سینا و به زبان فارسی نگاشته شده باشد و از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ دفاع شده باشد برگزار می‌کند. این جایزه به ارزش ۸۰ میلیون ریال در فروردین ماه ۱۳۹۷ به اثر برگزیده اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند مدارک ذیل را حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذر ۹۶ از طریق رایانشانی ذکر شده در این فراخوان ارسال کنند:
۱ نسخه الکترونیکی (پی دی اف) رساله (هر شخص می تواند تنها یک اثر ارسال کند)
۲ تصویر مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری  یا صورتجلسه دفاع (تایید شده توسط دانشگاه یا مرکز آموزش عالی)
۳ فهرست سوابق علمی (CV)
رایانشانی دبیرخانه: philosophy.ipm@gamil.com
تلفن دبیرخانه: ۲۲۸۰۳۶۶۹-۰۲۱
اطلاعات بیشتر در: www.bookaward.ir
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251843