آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با وزیر ارشاد:

نظارت بهتر مانع از انتشار کتاب‌های بی‌محتوا می‌‌شود

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۲
 
 
آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش موثر این وزارتخانه در ایجاد تحول در جامعه درباره لزوم توجه به جریان نشر کتاب گفت: در بخش کتاب و نشر می‌توان با نظارتی بهتر مقابل انتشار بسیاری از کتاب‌های نامربوط و بی‌محتوا را گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت‌الله صافی گلپایگانی، شامگاه چهارشنبه (هشتم شهریور‌ماه) در دیدار با سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره اهمیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: متاسفانه برخی از مردم به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بی‌اهمیت هستند در حالی‌که این وزارتخانه می‌تواند در امر تبیین معارف کمک کند.

وی افزود: وزارت ارشاد در صورت انجام اقدامات درست و صحیح می‌تواند نقش موثری داشته باشد. زمانی که وزارت ارشاد، خدمات خوبی را ارائه کند مورد رضایت حضرت ولی‌عصر(عج) نیز قرار می‌گیرد، این وزارتخانه می‌تواند تحول بزرگی در ارشاد جامعه ایجاد کند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی اظهار کرد: امروز راه‌های زیادی پیش‌روی این وزارتخانه برای حل مشکلات وجود دارد، به‌عنوان مثال در بخش کتاب و نشر می‌توان با نظارتی بهتر مقابل انتشار بسیاری از کتاب‌های نامربوط و بی‌محتوا را گرفت. وزارت ارشاد، حوزه بسیار بزرگی را در بر می‌گیرد از این رو کنترل آن سخت است، به هرحال وزارت ارشاد یک وزارتخانه‌ای است که می‌تواند به دین و اسلام کمک شایانی کند، در این میان دولتی‌ها و همه کسانی که توانایی لازم را دارند باید کمک لازم را بدهند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251600